اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

تولید قطعه موسیقی اختصاصی برای سیامند رحمان با صدای پیام عزیزی

تولید قطعه موسیقی اختصاصی برای سیامند رحمان با صدای پیام عزیزی

قطعه موسیقی اختصاص برای سیامند رحمان در نخستین سالگرد درگذشت این ورزشکار فقید منتشر می‌شود.

 در نخستین سالگرد درگذشت سیامند رحمان رکورددار افسانه‌ای تاریخ وزنه‌برداری پارالمپیک، قطعه موسیقایی با کلام برای این ورزشکار فقید منتشر خواهد شد.

این قطعه به سفارش کمیته ملی پارالمپیک در مایه شور با آهنگ و آواز پیام عزیزی، تنظیم سیامند کوردستانی و شعر نازنین ثانی ساخته شده و برای نخستین بار در مراسم یادبود سیامند رحمان با صدای پیام عزیزی با حال و هوای حماسی - ملی و عرفانی اجرا می‌شود.

مراسم یادبود سیامند رحمان همزمان با اختتامیه مسابقات پاراوزنه برداری جام سیامند روز سه‌شنبه هفته جاری ساعت 15 در فدراسیون جانبازان و معلولین با حضور روسا و مدیران کمیته‌های ملی المپیک و پارالمپیک، مدیران وزارت ورزش و جوانان، روسای فدراسیون‌ها، قهرمانان، میهمانان خارجی و خانواده مرحوم سیامند برگزار خواهد شد.

سیامند از خود، چهره‌ای خندان به یادگار گذاشت که همواره در رفتارش، شاخص‌های مرام پهلوانی اعم از تواضع، میهن دوستی، خوش خلقی و ... نمود عینی داشت.

سیامند رحمان وی در طول دوران ورزشی خود در 3 دوره بازی‌های پاراآسیایی و 2 دوره بازی‌های پارالمپیک شرکت کرد که حاصل آن در تمامی این بازی‌ها کسب مدال طلا بود.

وی با ثبت رکورد 310 کیلوگرم در پارالمپیک ریو 2016 (با اختلاف 70 کیلوگرم از نفر دوم) توانست نام خود را به گونه‌ای ماندگار کند که بعید است این رکورد عجیب در طول تاریخ، دست یافتنی باشد.

خبر دیگر اینکه محمود خسروی وفا، رئیس کمیته ملی پارالمپپیک از برگزاری رقابت‌های جایزه بزرگ پارا وزنه‌برداری به نام مسابقات «جایزه بزرگ سیامند رحمان» خبر داد. وی در این خصوص گفت: در نظر داریم مسابقات «جایزه بزرگ سیامند رحمان» را در تقویم جهانی ثبت و برگزار کنیم، لذا با توجه به شرایط همه گیری بیماری کرونا، امسال و همزمان با اولین سالگرد درگذشت قهرمان ارزنده جهان، سیامند رحمان، این مسابقات به صورت داخلی برگزار خواهد شد.

خسروی وفا افزود: این رقابت‌ها در محل فدراسیون جانبازان و معلولین و با حضور مهمانان خارجی برگزار و فینال آن عصر روز سه‌شنبه از طریق شبکه ورزش به صورت زنده پخش خواهد شد.

پهلوان سیامند رحمان، قوی‌ترین پارالمپین جهان، یازدهم اسفند ماه سال گذشته بر اثر سکته قلبی دار فانی را وداع گفت./ سایت کمیته ملی پارالمپیک

کپی