اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

پاشینیان بار دیگر خواستار برکناری فرمانده ارتش ارمنستان شد

پاشینیان بار دیگر خواستار برکناری فرمانده ارتش ارمنستان شد

با وجود آنکه رئیس جمهور ارمنستان با برکناری رئیس ستاد مشترک ارتش این کشور مخالفت کرده اما «پاشینیان» بار دیگر بر لزووم برکناری وی تاکید کرد.

 به نقل از اسپوتنیک، «نیکول پاشینیان» نخست وزیر ارمنستان، امروز یکشنبه بار دیگر خواستار کنار رفتن رئیس ستاد مشترک ارتش این کشور شد.

این در حالی است که رئیس جمهور ارمنستان روز گذشته با این خواسته پاشینیان مخالفت کرده بود.

پنجشنبه هفته گذشته بدنبال آنکه جمعی از فرماندهان ارتش ارمنستان خواستار استعفای پاشینیان از مقام نخست وزیری شدند، وی با بیان اینکه ارتش ارمنستان قصد کودتا دارد حکم برکناری رئیس ستاد مشترک را صادر اما رئیس جمهور با این اقدام مخالفت کرد.

در همین رابطه دفتر «آرمن سرکیسیان» رئیس جمهور ارمنستان با صدور بیانیه ای از مخالفت با برکناری رئیس ستاد مشترک ارتش این کشور خبر داد.

در بیانیه صادر شده از سوی دفتر سرکیسیان آمده است که رئیس جمهوری ارمنستان با درخواست «نیکول پاشینیان» نخست وزیر این کشور برای برکناری «اونیک گاسپاریان» رئیس ستاد مشترک ارتش این کشور مخالفت کرده است.

در این بیانیه آمده است: رئیس جمهور، در چارچوب اختیارات قانونی خود، پیش نویس فرمان را با اعتراض برگردانده است. با کلیات نظرات قانونگذاران و کارشناسان، نتیجه گیری این است که پیش نویس این حکم با قانون اساسی مغایرت اساسی دارد./ مهر

کپی