اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

آدم‌ربایی ساختگی برای اخاذی 80 هزار درهمی از خانواده

آدم‌ربایی ساختگی برای اخاذی 80 هزار درهمی از خانواده

پسر جوان که در سایت‌های شرط‌بندی متضرر شده بود برای به دست آوردن پول نقشه آدم‌ربایی خود را اجرا کرد تا از خانواده‌اش اخاذی کند.

 سردار غلامرضا جعفری، فرمانده انتظامی استان هرمزگان در تشریح این خبر گفت: با اعلام شکایت یک خانواده بندرلنگه‌ای مبنی بر اینکه دو روز پیش فرزند پسرشان ناپدید شده موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت. آنها مدعی شدند اشخاصی از طریق گوشی فرزندشان با ارسال پیامک با محتوای اینکه فرزند شما در اختیار ماست، برای آزادی وی مبلغ۸۰هزار درهم مطالبه کرده‌اند. بدین ترتیب پیگیری موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.

وی با بیان اینکه آدم‌ربایان درخواست انتقال وجه از طریق خودروی شخصی با مشخصات معلوم به شهرستان بندرعباس کرده بودند، ادامه داد: ضمن آموزش کامل به خانواده ربوده شده و هماهنگی با مرجع قضایی و اخذ دستورات ویژه، اکیپ ویژه‌ای از مأموران به‌صورت پوششی و نامحسوس در محل قرار حاضر شدند. مأموران شهرستان با همکاری پلیس آگاهی و یگان ویژه استان پس از شناسایی دریافت‌کننده وجه، طی یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه وی را دستگیر کردند، طی بررسی‌های اولیه محرز شد وی راننده آژانس بوده و توسط شخصی در یکی از هتل‌های بندرعباس که تقاضای خودرو کرده برای دریافت وجه مراجعه کرده است.
سردار جعفری تصریح کرد: بلافاصله مأموران برای جلوگیری از فرار و انجام هرگونه عکس‌العمل از سوی آدم‌ربایان، به محل هتل اعزام شدند که با حضور مأموران مشخص شد فرد آدم‌ربا که قصد اخاذی ۸۰هزار درهمی را داشته همان پسر ربوده شده خانواده است که در محل هتل دستگیر و با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شد.این مقام ارشد انتظامی استان با اشاره به اینکه جبران ضرر و زیان مالی عضویت در سایت‌های شرط‌بندی علت طرح آدم‌ربایی ساختگی از سوی فرزند ۲۳ ساله خانواده بوده، تصریح کرد: الگوریتم سایت‌های شرط‌بندی نتیجه‌ای جز باخت به همراه نخواهد داشت.

کپی