اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

جشنواره عروسکی تهران- مبارک را آنلاین ببینید

جشنواره عروسکی تهران- مبارک را آنلاین ببینید

گروه فرهنگـــــی/ تمــــــــام آثار شرکت‌کننده در جشنواره عروسکی تهران- مبـــــــارک، در طول دوره برگزاری در فضای مجازی و در تمامی ساعت‌ها در دسترس علاقه‌مندان خواهند بود. به گفته مهدی حاجیان دبیر اجرایی این جشنواره به منظور دسترسی سهل‌تر مخاطبان به نمایش‌های این دوره از جشنواره، تمام آثار شرکت‌کننده در بازه زمانی جشنواره (10 تا 17 اسفند ماه) در ۴ سامانه میزبان آثار قابل دسترسی هستند.

 به این معنا که تمام آثار در طول برگزاری جشنواره پخش می‌شوند و به همین دلیل جدول نمایش‌ آثار نداریم. علاقه‌مندان برای دیدن نمایش‌های صحنه‌ای جشنواره باید بلیت تهیه کنند یا از کدهای مخصوص استفاده کنند ولی تماشای نمایش‌های بخش‌های فضای باز، محیطی، سنتی، ایده‌های نو و فضای مجازی رایگان است. آثار این دوره از جشنواره نمایش عروسکی از طریق سامانه‌های «تلویزیون تئاتر ایران»، «تیوال»، «نمایش‌نت» و «هاشور» در دسترس مخاطبان خواهند بود. نمایش آثار از ساعت 18 روز یکشنبه 10 اسفند ماه آغاز خواهد شد و این نمایش‌ها تا ساعت 18 روز یکشنبه 17 اسفند ماه، یعنی تا پیش از آغاز اختتامیه، قابلیت استفاده و دسترسی را دارند.
در جشنواره هجدهم نمایش عروسکی تهران مبارک، 55 نمایش شرکت دارند که مخاطبان این جشنواره می‌توانند آنها را در پلتفرم‌های ذکر شده تماشا کنند. در بخش صحنه‌ای (خردسال): «چطور برگردم خونه»، «دستمال من زیر درخت آلبالو گم شده»، «سینا و پرنده خوش شانس». در بخش صحنه‌ای (کودک و نوجوان): «افسانه ماه و آفتاب» «ریزجان»، «موش روستایی و راز ناهار گمشده»، «یه گوله ماه نقره‌ای»، «جایی برای آشغال‌ها نیست»، «پَرِ خورشید»، «آدی و بودی». در بخش صحنه‌ای (بزرگسال): «آنا دختری که با چشمان باز می‌خوابد»، «آشیق»، «حمام»، «خانم حوا»، «داش آکل»، «رنگ حسرت»، «زال سپید موی»، «سعدی کلمب و فتح بهشت»، «قویتر»، «هایکوی پاروزن یکدست»، «هملت». در بخش صحنه‌ای (مرور): «هدیه کوچولو و یک روز و دو فصل»، «حیاط خانه ما»، «گور خر سیاه»، «مارمولک بد ادا»، «دنیای خیال انگیز من»، «خانه برناردا آلبا»، «جنگ و صلح»، «تنها یک زمین داریم» در جشنواره امسال همچنین آثاری در بخش محیطی و فضای باز، نمایش‌های سنتی، فضای مجازی و ایده‌های نو حضور خواهند داشت.‌‌

کپی