اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
رئیس جمهوری: هر اندازه که بتوانیم واکسن تهیه می‌کنیم

شرایط از پارسال سخت‌تر شده است

شرایط از پارسال سخت‌تر شده است

رئیس‌جمهوری گفت: هر اندازه که بتوانیم واکسن تهیه می‌کنیم. به‌ گزارش ایسنا، حسن روحانی در پنجاه و نهمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، گفت: عید امسال چیزی مشابه عید پارسال است، شاید از نظرهایی باید بیشتر از پارسال مراعات کنیم.

  پارسال می‌گفتیم از دست ویروس ووهان چکار کنیم. امسال از مار «غاشیه »به افعی پناه بردیم. حالا می‌گوییم به پناه ویروس ووهان برویم و ویروس انگلیسی سراغمان نیاید؛ شرایط سخت‌تر شده است. مردم عزیز و بزرگوار ما که طی این ۱۳ ماه همیشه لطف و همکاری کردند ان‌شاءالله  در این ایام هم رعایت می‌کنند.
روحانی با بیان اینکه«تمام توان دولت برای خرید واکسن امروز متمرکز است و در کل شرایط ما به گونه‌ای است که هر مقدار بتوانیم واکسن مورد نیاز را تهیه می‌کنیم» ادامه داد: مردم می‌دانند واکسن امروز مشابه ماسک در اوایل این بیماری است؛ چطور مسیر هواپیماها را عوض می‌کردند و ماسک‌ها را در فرودگاه‌ها می‌گرفتند. امروز آن شرایطی که برای تهیه ماسک وجود داشت، در دنیا برای واکسن پیش آمده است.
روحانی افزود: مصونیت واقعی زمانی آغاز می‌شود که در سراسر جهان همه مردم بتوانند از واکسن استفاده کنند. امروز واکسن شرایط خاصی دارد، اولاً آثار واکسن‌ها برایمان مشخص نیست؛ اینکه تا چه زمانی و چه اندازه مؤثر است. آیا عوارض دارد یا خیر هم در ابهام است؛ برخی هم در دنیا از زدن واکسن می‌ترسند به‌ دلیل ابهاماتی که در دنیا وجود دارد، اما در شرایط فعلی ما راهی جز اجرای پروتکل و در کنارش واکسن نداریم؛ باید از واکسن استفاده شود.
رئیس‌جمهوری تأکید کرد: ما در شرایط فعلی باید بیش از سابق از مرزها مراقبت کنیم. دیدیم یکی از استان‌های ما - خوزستان - با یک پیک عجیبی روبه رو شده است؛ در هیچ استانی شهر قرمز نداریم، فقط برخی شهرهای استان خوزستان قرمز است و اگر رعایت نکنیم به استان‌های همجوار سرایت می‌کند.
 
کپی