اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

کاهش ۶.۷ درصدی مشترکان پرمصرف خانگی

کاهش ۶.۷ درصدی مشترکان پرمصرف خانگی

معاون هماهنگی توزیع توانیر گفت: در حال حاضر 4.3 درصد به تعداد مشترکان کم مصرف و 2.4 درصد به مشترکان خوش مصرف افزوده شده و 6.7 درصد از جمعیت مشترکان خانگی پرمصرف در کشور کاهش یافته که تا پیک تابستان آینده به 10 درصد خواهد رسید.

 "غلامعلی رخشانی مهر"، سهم مشترکان شهری را با 46 میلیون قبض خانگی 20 درصد کم مصرف، 49 درصد خوش مصرف و 30 درصد پرمصرف و سهم مشترکان روستایی را 30 درصد کم مصرف، 47 درصد خوش مصرف و 23 درصد پرمصرف عنوان کرد.

وی با اشاره به تک رقمی شدن تلفات شبکه توزیع در سال 98، از هدفگذاری برای کاهش تلفات 9.76 درصدی به 9.2 درصد تا پایان سال جاری و پیشرفت خوب برنامه‌ها در این خصوص خبر داد.

رخشانی مهر تمرکز شرکت‌های توزیع برای وصول 102 تا 104 درصدی مطالبات را که بخشی از مانده مطالبات سال‌های قبل را نیز شامل می‌شود، مورد توجه قرارداد که تاکنون افزایش 8 درصدی وصولی نسبت به سال گذشته را درپی داشته و 21 هزار و 500 میلیارد از 22 هزار و 300 میلیارد تومان مطالبات امسال شرکت‌ها وصول شده است.

معاون هماهنگی توزیع توانیر پوشش خدمات غیر حضوری برق را هم اکنون 75 درصد عنوان کرد که در تعدادی از شرکت‌ها به صورت صد درصدی اجرا شده و با توجه به زمان باقی مانده تا استقرار کامل طرح (19 خرداد 1400) پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال، پوشش صد درصدی ارایه خدمات غیرحضوری برق به مردم محقق شود.

رخشانی مهر پیشرفت طرح برق امید و اجرای دو برنامه دو ماهه در این زمینه را مطابق برنامه‌ریزی ذکر کرد که طی این مدت، از مجموع 60 میلیون قبض برق خانگی 22.5 درصد کم مصرف، 48.9 درصد خوش مصرف و 28.5 درصد پرمصرف بودند.

وی با اشاره به اینکه در این مدت 6.7 درصد از جمعیت مشترکان خانگی پرمصرف در کشور کاهش یافته است، خاطرنشان کرد: هدف ما کاهش 10 درصدی مشترکان پر مصرف تا پیک تابستان امسال است.

معاون هماهنگی توزیع توانیر از عزم بخش توزیع برای افزایش مشترکان کم مصرف از 8 میلیون و 400 هزار مشترک به 9 میلیون و 200 هزار مشترک تا پایان سال اول اجرای طرح خبر داد و بیشترین سهم مشترکان مشمول طرح برق امید در هر شرکت توزیع را حدود 55 درصد و مربوط به شرکت‌های توزیع برق قزوین، خوزستان و اهواز ذکر کرد که مازندران نیز با کمتر از 10 درصد، کمترین مشترکان مشمول را به خود اختصاص داده است.

وی اضافه کرد: بیشترین سهم مشترکان روستایی مشمول به استان قزوین و کمترین سهم به تهران بزرگ و مازندران اختصاص دارد و در حوزه شهری بیشترین مشترک مشمول برق امید به میزان 55 درصد در استان خوزستان و کمترین در استان مازندران است./ایلنا

کپی