اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

وضعیت بویراحمد از لحاظ ویروس کرونا از نارنجی به زرد تغییر کرد

وضعیت بویراحمد از لحاظ ویروس کرونا از نارنجی به زرد تغییر کرد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: وضعیت بیماری کرونا در شهرستان بویراحمد با مشارکت مردم از نارنجی به زرد تغییر کرد اما وضعیت شهرستان های کهگیلویه و گچساران همچنان نارنجی است.

پرویز یزدان پناه روز شنبه اظهار داشت: هم اینک ۱۵۲ بیمار در بیمارستان های استان بستری هستند که ۴۶ نفر مبتلای قطعی و ۱۰ نفر از این بیماران در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

وی ادامه داد: همچنین از مجموع مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد ۲۴ هزار و ۸۲۸ نفر بهبود یافته گزارش شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: هم اینک بیشتر مشکلات مربوط به شهرستان دنا و شهر و روستاهای زلزله زده این منطقه است که کار نمونه گیری از آن ها به جد در دستور کار است.

یزدان پناه تاکید کرد: باید مراقبت های لازم در خصوص حضور امدادگران در این منطقه باشیم تا از ایجاد بحران شیوع کرونا جلوگیری شود و در این باره محدودیت های لازم اجرایی شود.

وی ادامه داد: خدمت رسانی به زلزله زدگان نباید سبب مبتلا شدن آنها به ویروس کرونا شود که در این باره تست های سریع کرونا در ورودی های شهر سی سخت برای کنترل بیماری کرونا از افراد غیر بومی در حال انجام است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: به زودی پیمانکار بیمارستان شهر سی سخت نیز مشخص و عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

یزدان پناه گفت: شمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به ۴۴۳ نفر رسیده است.

وی تصریح کرد: بیشترین میزان شیوع کرونا در لنده و باشت بوده است و شاخص مثبت بودن نمونه ها در استان ۲۹ درصد و در کشور ۱۵ درصد است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: میزان تست های کرونا در استان به طور چشمگیری افزایش یافته و بیمار یابی فعال تر شده است.

یزدان پناه عنوان کرد: با تعامل مردم، استفاده از ماسک و رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی و حضور نیافتن در تجمعات می توان از ورود پیک چهارم کرونا به استان جلوگیری کرد./ ایرنا

کپی