اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

بازداشت سارقان ساختمان های نیمه کاره

بازداشت سارقان ساختمان های نیمه کاره

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی از دستگیری و انهدام باند 3 نفره سارقان ساختمان های نیمه کاره خبر داد.

به گزارش ایران انلاین ، سرهنگ کارآگاه "علی کنجوریان" بیان داشت : هجدهم آذرماه پرونده ای با موضوع سرقت اموال از ساختمان در حال احداث در کلانتری 121 سلیمانیه تشکیل و با دستگیری یک نفر متهم به هویت "رسول" به دستور دادیاری دادسرای ناحیه 15 تهران برای رسیدگی تخصصی به پلیس آگاهی ارجاع شد.
وی عنوان کرد : اظهارات شاکی حاکی از آن بود که در بازه زمانی مردادماه تاکنون از ساختمان در حال احداث وی طی چندین مرتبه اموالی از قبیل آهن آلات، دستگاه جوش، ابزارآلات و ... به ارزش تقریبی 150 میلیون تومان توسط سارقان بسرقت رفته است تا اینکه در تاریخ شانزدهم آذرماه  حدود ساعت 1430 متوجه حضور فردی در داخل ساختمان شده که با دیدن شاکی متواری نهایتا مهار ، متوقف و تحویل ماموران می شود.
رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران ابراز داشت : با دریافت  پرونده از متهم تحقیق وی ابتدا منکر بزه انتسابی و سرقت از ساختمان شده و علت حضور خود را در محل مصرف مواد مخدر عنوان کرد ولی کارآگاهان برای انجام تحقیقات محلی و میدانی به محل سرقت عزیمت، طی بررسی های صورت گرفته مشخص شد متهم به همراه راننده یک دستگاه نیسان آبی رنگ و سرنشین دیگر نیسان چندین مرتبه در محل تردد داشته اند .
این مقام انتظامی تصریح کرد : در این رابطه مجددا از متهم تحقیق که با توجه به قراین و مستندات موجود به ناچار لب به اعتراف گشود و ضمن اعتراف به بزه انتسابی بیان کرد به همراه یکی از دوستان خود به اسم "وحید" و شخص دیگری به اسم "فریبرز" با خودرو نیسان او به محل رفته و با توجه به نبود نگهبان در محل طی چندین مرتبه اقدام به سرقت اموال از ساختمان کرده اند و اموال را پس از سرقت به جنوب تهران به افرادی بفروش رسانده اند.
سرهنگ کارآگاه کنجوریان افزود: با اعتراف صریح رسول به بزه انتسابی کارآگاهان در ادامه با هماهنگی های  قضائی دستگیری همدستان وی را در دستور کار قرار دادند و بیست و دوم آذر ماه در عملیات های مجزا و مستقل هر دو متهم موفق دستگیر شدند.
رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران در پایان گفت : با دستگیری تمامی اعضای باند، مشخص شد که متهان تعقیب کارآگاهان یکم پلیس آگاهی تهران نیز می باشند که هر سه سارق برای تحقیقات تکمیلی در اختیار آن پایگاه قرار گرفتند.

کپی