اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
پرستویی: حتماً یک جای کارتان ایراد دارد نه؟

برنامه اینترنتی علی کریمی مجوز نگرفت

برنامه اینترنتی علی کریمی مجوز نگرفت
گروه ورزشی

انتخابات فدراسیون فوتبال در حالی دهم اسفند برگزار می‌شود که قرار بود صحبت‌های علی کریمی جهت ارائه برنامه‌هایش برای ریاست این فدراسیون از یکی از برنامه‌های اینترنتی پخش شود و بخش‌هایی از آن هم در فضای مجازی منتشر شد اما پس از آن خبر رسید که سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی (ساترا) مجوز پخش این برنامه را صادر نکرده است.

موضوعی که بازتاب زیادی داشت ولی ساترا از قول معاون خود این خبر را رد و اعلام کرد که این برنامه برای صدور مجوز نمایش در شبکه خانگی در دست بررسی است. با این حال، تی‌وی تاک رسانه‌ای که این برنامه را تولید کرده بود، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «متأسفانه تلاش‌ها، رایزنی‌ها و پیگیری‌های متعدد گروه برنامه‌ساز برای کسب مجوز پخش برنامه گفت‌وگو با علی کریمی، کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال به نتیجه نرسید و این برنامه پخش نخواهد شد. پوزش صمیمانه ما را بپذیرید.» نکته قابل توجه این برنامه شرطی بود که جادوگر برای حضور در آن مطرح کرده بود و ابوالفضل اکبری، تهیه‌کننده برنامه تی‌وی تاک در این باره گفت: «تنها شرط او این بود که حامی مالی برنامه مبلغ 5/2 میلیارد تومان معادل هزار تبلت به خیریه کمک شود که حامی مالی برنامه هم این شرط را پذیرفت و چک نمادین آن در داخل استودیو به علی کریمی تحویل داده شد.»

در این برنامه که کاپیتان سابق تیم ملی و پرسپولیس روبه‌روی امیرعلی نبویان نشست و مهدی مهدوی‌کیا به صورت آنلاین در آن حضور داشت و خداداد عزیزی، علیرضا منصوریان، بهنام ابوالقاسم پور و... هم درباره کریمی حرف زدند، بحث بر سر این بود که کریمی هزار تبلت را به وسیله مؤسسه خادمین علی ابن ابی طالب(ع) که رسول خادم رئیس سابق فدراسیون کشتی آن را اداره می‌کند، به کودکان سیستان و بلوچستان برساند و پرویز پرستویی بازیگر مطرح سینما و تلویزیون هم که با این مؤسسه همکاری می‌کند، در آن برنامه گفت: «من در رکاب کریمی هستم.»

اما پس از اینکه برنامه اینترنتی مجوز نگرفت، پرستویی در واکنش به این موضوع در صفحه خود نوشت: «این روزها هم می‌گذرد؛ غمی نیست اما احتمالاً بعدها وقتی تاریخ انتخابات امسال فدراسیون فوتبال را بنویسند، اشاره خواهند کرد که داور و ناظر و مجری و منتقد، هم‌قسم شدند که مبادا رقیب بتواند نفس بکشد. این انتخابات هم می‌گذرد، مبارک شما. اما احتمالاً دراین سرزمین پهناور، در این ایران سرفراز، روزی کسی از شما خواهد پرسید که ثروت و جاه و مکنت، آنقدر برایتان حیاتی بود که حتی برایتان مهم نبود کودکان دانش‌آموز سرزمین‌تان به «تبلت»هایی برسند که علی کریمی یک تنه تمام حیثیتش را برای آن گذاشته بود؟ باز هم گلی به جمال اسپانسر که با وجود پخش نشدن برنامه قول داد این اتفاق خوب در هر شرایطی خواهد افتاد. من، پرویز پرستویی، نه کاری به انتخابات شما دارم نه اهداف‌تان. فقط خواستم دراین کار خیر همراه علی کریمی عزیز شوم. اما لااقل این را می‌دانم که وقتی برای ساکت کردن اسطوره فوتبال این سرزمین، کسی که تمام جایگاه و حیثیت‌تان را از او و امثال او دارید، حاضرید جلوی گفت‌وگوی ساده و صمیمی‌اش را با «تی‌وی تاک» بگیرید و از احتمال نرسیدن تبلت‌ها به دست کودکان سیستان وبلوچستان ، کهگیلویه ، ایلام و سنندج هم کک‌تان نمی‌گزد، حتماً یک جای کارتان ایراد دارد نه؟»

بیشتر بخوانید:

توقیف برنامه علی کریمی صحت دارد؟/ پاسخ ساترا

کپی