اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
در کنفرانس خبری مشترک با همتای افغان در مسکو

لاوروف: حضور آمریکا در سوریه غیرقانونی است

لاوروف: حضور آمریکا در سوریه غیرقانونی است

وزیر خارجه روسیه با تاکید بر اینکه حضور آمریکا در سوریه غیرقانونی است، گفت: در این مورد از آمریکا توضیح خواهیم خواست.

به گزارش صداوسیما به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، وزیر خارجه روسیه با تاکید بر اینکه حضور آمریکا در سوریه غیرقانونی است، گفت در این مورد از آمریکا توضیح خواهیم خواست.

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در کنفرانس خبری مشترک با همتای افغان خود گفت: نظامیان روس تنها چهار یا پنج دقیقه قبل از حملات جدید آمریکا اخطار دریافت کردند. حتی اگر بخواهیم در چارچوب هماهنگی‌های آمریکا و روسیه برای جلوگیری از درگیری صحبت کنیم باید بدانیم که این اخطار که همزمان با اجرای عملیات انجام شده سودی ندارد.
وی بار دیگر تاکید کرد که حضور آمریکا در سوریه غیرقانونی و در تضاد با همه قوانین بین المللی بویژه قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت سازمان ملل است.
لاوروف با بیان اینکه ارتباط میان نظامیان آمریکا و روسیه مستمر است، گفت: لازم است که ارتباط و تماس‌های سیاسی و دیپلماتیک هم بین مسکو و واشنگتن در مورد سوریه برقرار شود. امیدواریم دولت آمریکا به زودی تیم خود را در این راستا تشکیل دهد.
وزیر خارجه روسیه درباره خبر‌های تایید نشده در مورد این که آمریکا قصد ندارد به هیچ عنوان از سوریه خارج شود، گفت: در تماس با واشنگتن در این مورد توضیح خواهیم خواست./

کپی