اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

۲ بیمار مبتلا به کرونای انگلیسی در فسا شناسایی شدند

۲ بیمار مبتلا به کرونای انگلیسی در فسا شناسایی شدند

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: بنا بر اعلام انستیتو پاستور و اداره مراقبت معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دو مورد ابتلا به ویروس انگلیسی کرونا در شهرستان فسا شناسایی شد.

جلال کریمی روز جمعه اظهار داشت: اقدامات لازم  برای نگهداری ایزوله این بیماران در ویژه بخش کرونا انجام شده و برای ردیابی و ایزوله افراد در تماس و یا مبتلا سرپایی اقدامات لازم صورت گرفته است.

 وی افزود: پیدا کردن این مبتلایان نشان از تقویت برنامه دیده وری دارد؛ برنامه دیده وری یک طرح جدید معاونت بهداشت هست که در کنار تیم اقدام سریع اقدامات بیماریابی و برنامه ریزی برای رهگیری و ایزوله کردن را دنبال می کند.

کریمی بیان کرد: یک نفر از مبتلایان به کرونا انگلیسی بعد از بهبودی از بیمارستان ترخیص و جهت ایزوله خانگی تحت مراقبت قرار گرفته  و یک نفر با توجه به نیاز به اقدامات درمانی بیشتر همچنان بستری هست.

به گفته وی، محدودیت های خانوادگی برای این موارد بخشی از نظام مراقبت بوده و بررسی های گسترده در اطرافیان و قرنطینه افراد، مد نظر قرار گرفته است.

کریمی اضافه کرد: با توجه به حجم بالای نمونه های ارسالی از سراسر کشور و زمان بر بودن اعلام نتیجه تست‌ها، باید هر گونه مبتلای جدید را ویروس جهش یافته کرونا فرض کنیم و تمامی مراقبت های لازم را انجام دهیم تا از شیوع بیشتر ویروس در سطح جامعه جلوگیری کنیم.

وی تاکید کرد: شهروندان در صورت بروز هرگونه علائم شبیه سرماخوردگی علاوه بر خودقرنطینگی، به پزشک خانواده خود یا درمانگاه ویژه کرونا مراجعه کنند.

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: با توجه به مشاهده ویروس کرونای جهش یافته انگلیسی در کشور و گزارش ۲ مورد ابتلا در شهرستان فسا، از شهروندان تقاضا داریم با رعایت قوانین و مقررات بهداشتی، بخصوص استفاده مناسب از ماسک، رعایت فاصله گذاری فیزیکی، خودداری از تجمع، شستشوی دستها و استفاده از تهویه مطبوع مانع از ابتلای خود و دیگران به بیماری  کووید ۱۹ شوند.

شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است./ روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی فسا

کپی