اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

افتتاح طرح توسعه شرکت چینی‌زرین اصفهان با حضور محمود واعظی

افتتاح طرح توسعه شرکت چینی‌زرین اصفهان با حضور محمود واعظی

طرح توسعه صنایع چینی زرین اصفهان با صرف بالغ بر هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان روز جمعه با حضور رئیس دفتر رئیس جمهوری و استاندار و شماری از مسوولان این استان افتتاح شد.

جلیل حقیقی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان مبارکه در حاشیه این آیین افزود: شرکت چینی زرین یکی از پیشرفته‌ترین کارخانه‌های تولیدکننده چینی در ایران است.

وی تعداد اشتغال موجود این واحد صنعتی را هزار و ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم اعلام و اضافه کرد: در طرح توسعه این شرکت بیش از ۲۰۰ نفر اشتغال ایجاد و ظرفیت ۱۰ هزار تن به محصول این کارخانه اضافه می‌شود.

به گفته قائم مقام این واحد تولیدی این خط سومین طرح توسعه بزرگ این کارخانه و به روزترین و مدرن‌ترین خط تولید چینی جهان است که تمام اتوماتیک کار می‌کند.

اصفهان با بیش از پنج میلیون نفر جمعیت، بیش از ۹ هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ با سرمایه ۲۲۱ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۲۶۳ هزار نفر، حدود ۸۴۰ معدن در حال بهره‌برداری با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال و حدود ۲۰۰ هزار واحد صنفی، صنعتی‌ترین استان کشور بشمار می‌آید.

سهم اصفهان در صنعت کشور ۱۱ درصد، سرمایه‌گذاری ۱۰ درصد و اشتغال صنعتی ۸ درصد و رُتبه این استان در طرح‌های نیمه‌تمام صنعتی و تعداد معادن اول و از نظر ذخایر معدنی، دوم است.

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری برای بررسی طرحهای سفر استانی دولت و افتتاح شماری از طرحهای عمرانی و تولیدی روز پنجشنبه به استان اصفهان سفر کرده است.
 

واعظی: فعال‌سازی واحدهای تعطیل راهبرد مستمر دولت بوده است

رئیس دفتر و سرپرست نهاد ریاست جمهوری گفت: یکی از سیاست‌های مستمر دولت یازدهم و دوازدهم این بوده که شرکت‌های تعطیل یا نیمه تعطیل در سراسر کشور را فعال کند تا توسعه یابند.


 

محمود واعظی روز جمعه در حاشیه بازدید از شرکت چینی زرین اصفهان در جمع خبرنگاران افزود: از این رو برای فعالیت واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل دولت در مصوبه‌ای از تمام استانداران سراسر کشور تا کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید را تشکیل دهند.

وی ادامه داد: کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید وظیفه دارد بنگاه‌های تعطیل یا نیمه تعطیل را فعال و مدیران ذیربط مشکلات را بررسی و در این خصوص تصمیم گیری ‌کنند.

رئیس دفتر رئیس جمهوری اظهار داشت:  براساس آمار طی سال‌های گذشته بسیاری از بنگاه‌های تعطیل و نیمه تعطیل فعال شدند به همین جهت طی هفت سال گذشته سالانه ۵۰۰ هزار شغل ایجاد شده است.

وی گفت: یکی از سیاست‌های اصلی دولت این است که سرمایه گذاری که توسط بخش خصوصی ایجاد شده سودده و برای کشور تولیدات داشته باشد.

واعظی با بیان اینکه اصفهان دائم در حال توسعه است، تصریح کرد: همکاری، همراهی و انسجام در استان نقش بسزایی در توسعه داشته است از این رو تازمانی که هماهنگی و همکاری وجود داشته باشد شاهد کارهای بزرگتر در این استان خواهیم بود.

طرح توسعه صنایع چینی زرین اصفهان  امروز با صرف بالغ بر هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان با حضور رئیس دفتر رئیس جمهوری و استاندار و شماری از مسوولان این استان افتتاح شد.

شرکت در جلسه شورای اداری استان آخرین برنامه سفر ۲ روزه واعظی به اصفهان است. وی در این سفر شماری از طرحهای عمرانی و تولیدی را افتتاح کرد./ ایرنا 

 

 

 

کپی