اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰
در آستانه انتخابات فدراسیون فوتبال؛

علی‌نژاد: برخی بدون سند وزارت ورزش را متهم می‌کنند

علی‌نژاد: برخی بدون سند وزارت ورزش را متهم می‌کنند

معاون توسعه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزیر ورزش و جوانان در آستانه انتخابات فدراسیون فوتبال گفت: هر کسی ادعا می‌کند که وزارت از فرد خاصی حمایت خواهد کرد سند ارائه کند. برخی بدون سند وزارت ورزش را متهم می‌کنند.

«مهدی علی‌نژاد» روز جمعه در گفت وگوی تلویزیونی اظهار داشت: وزارت ورزش و جوانان هیچ برنامه‌ای برای دخالت در انتخابات فدراسیون فوتبال نداشته و نخواهد داشت. اعضای مجمع افراد بالغ و فهمیده‌ای هستند. توصیه من به مجمع آن است که به هر نامزدی ادعای وابستگی به وزارت ورزش دارد رای ندهند و هر کسی که ادعا می‌کند که نامزدی مورد حمایت ما است باید سند ارائه کند نباید با کلی‌گویی وزارت را متهم به جانبداری کنند.

وی تصریح کرد: قرار بود انتخابات فدراسیون فوتبال اسفند ماه سال گذشته برگزار شود اما ایراد فیفا به اساسنامه فدراسیون موجب شد تا ۱۰ روز پیش از انتخابات مجمع لغو شود و اکنون بعد از یکسال به دنبال برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال هستیم. این دوره با اساسنامه جدید برگزار خواهد شد. تعداد اعضای مجمع نیز افزایش پیدا کرده است. هر چند که وزارت ورزش در مجمع حق رای ندارد اما در یکسال گذشته تلاش‌های زیادی برای تایید این اساسنامه از فیفا انجام داد. روز یکشنبه وزیر ورزش عضو افتخاری مجمع است و من نیز به صورت مهمان حاضر می‌شوم.

علی‌نژاد با بیان اینکه تمام اختیارات فدراسیون به رییس و منتخبان آن واگذار می‌شود، یادآور شد: هر گروهی که بتواند رای لازم برای ریاست کسب کننده تمام امورات فدراسیون را در دست خواهد گرفت و نسبت به ابقا یا تغییر کادر فنی نیز نظر خواهد داد. وزارت ورزش در زمینه استخدام یا برکناری مربیان نظری نخواهد شد. اما اینکه بگوییم که چشم رییس فدراسیون برای استخدام مربی به جیب وزارت ورزش است هم یک موضوع خاص به شمار می‌رود زیرا نامزدهای انتخابات فدراسیون برنامه‌های اقتصادی مدونی را ارائه کردند که حکایت از درآمدزایی یکهزار تا ۲ هزار میلیاردی برای فدراسیون داشت.  فکر می‌کنم که آنها با این برنامه به وزارت ورزش هم وام بدهند.

معاون وزیر ورزش در خصوص اینکه آیا ارکان دولت و یا مقامات بالاتر در انتخابات به اعضای مجمع توصیه‌ای می‌کنند یا خیر گفت: من نمی‌توانم در این مورد حرف بزنم چون خبر موثقی ندارم. کسی از ما چیزی نخواسته و دستگاهی به ما توصیه‌ای نکرده است.  چند نفر قبل از کاندیدا شدن با من صحبت کردند که آیا کاندیدا شوند که ما هم اعلام کردیم همه چیز با خودشان است اما من توصیه و نشستی با هیچ کاندیدایی نداشتم.

وی این را هم گفت که در این دوره از انتخابات شاهد رقابت نزدیکی بین کاندیدا خواهیم بود.  تجربه ما در انتخابات و مجامع نشان می‌دهد که شب انتخابات ممکن است ائتلاف‌های جدید شکل بگیرد.

علی‌نژاد درباره احتمال شگفتی مردم از نتایج انتخابات در روز یکشنبه گفت: این اتفاق قبلا رخ داده است. خیلی مواقع پیش آمده که در انتخابات اتفاقاتی رخ داده که قابل پیش‌بینی نبود.

او در پایان تصریح کرد: ثبت نام از کاندیدای پست ریاست فدراسیون اتومبیلرانی انجام شده اما روند بررسی صلاحیت نامزدها طولانی شد. این انتخابات در نهایت ۱۶ اسفند ماه انتخابات اتومبیلرانی برگزار می‌شود. همچنین روند انتخابات فدراسیون شطرنج هم طولانی و مجددا ثبت نام شد و از نظر من در اردیبهشت و خرداد انتخابات شطرنج برگزار می‌شود.

انتخابات فدراسیون فوتبال ۱۰ اسفند برگزار می‌شود./ ایرنا

کپی