اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

دستگیری سرکرده واحد بمبگذاری داعش در غرب بغداد

دستگیری سرکرده واحد بمبگذاری داعش در غرب بغداد

دستگاه اطلاعات ملی عراق امروز از دستگیری یک سرکرده ارشد واحد بمبگذاری گروه تروریستی داعش در غرب بغداد خبر داد.

به نقل از خبرگزاری عراقی (واع)، در بیانیه دستگاه اطلاعات ملی عراق آمده است که ماموران این دستگاه توانستند «نمر سوید» موسوم به (ببر بغداد) را در عملیات اطلاعاتی برق آسای خود در منطقه ابوغریب در غرب پایتخت عراق بازداشت کنند.

این بیانیه افزود: این تروریست فرزند «احمد عبدالله سوید» سرکرده تروریست داعش است و مسئول واحد بمبگذاری گروه تروریستی داعش در به اصطلاح «ولایت جنوب» این گروه به شمار می رود.

فعالیت تروریست ها در دو ماهه اخیر در برخی مناطق عراق از جمله استان های الانبار، صلاح الدین، دیاله و کرکوک افزایش یافته است.

افزایش تحرکات تروریست‌ها باعث شده تا نیروهای مسلح عراق بر شدت عملیات خود علیه بقایای گروه تروریستی داعش در مناطق مختلف این کشور افزوده و در طول سه هفته اخیر شمار زیادی از سرکردگان تروریست از جمله سرکرده ارشد داعش در عراق موسوم به «جانشین خلیفه و والی عراق» در این گروه را به هلاکت رسانده و شمار دیگری از آنها را بازداشت و مقرها و مخفیگاه های آنها را منهدم کردند که این عملیات همچنان ادامه دارد.

عراق در سال ۲۰۱۷ میلادی پس از سه سال نبرد، پیروزی بر گروه تروریستی داعش را اعلام کرد، اما عناصر و هسته‌های پراکنده این گروه تروریستی هنوز در برخی مناطق استان‌های «دیاله، کرکوک، نینوا، صلاح‌الدین، الانبار و بغداد» فعال هستند.

نیروهای امنیتی عراق برای پاکسازی کامل این مناطق از وجود عناصر تروریستی تلاش می‌کنند./ ایرنا

کپی