اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان:

سه بیمار مشکوک به کرونای انگلیسی در سقز شناسایی شدند

سه بیمار مشکوک به کرونای انگلیسی در سقز شناسایی شدند

سه بیمار مشکوک مبتلا به ویروس جهش یافته کرونا (انگلیسی) در سقز شناسایی و نمونه‌های اخذ شده برای تایید به تهران ارسال شده است.

ابراهیم قادری معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی ۳ بیمار مشکوک به کرونای انگلیسی در سقز خبر داد و گفت: با توجه به اینکه هنوز نتایج آزمایش این افراد اعلام نشده است نمی‌توان با قطعیت نوع آن را کرونای انگلیسی اعلام کرد.

او افزود: در حال حاضر مشغول فراهم کردن امکان انجام تست‌های ویژه ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی در استان هستیم و امکانات آن فراهم شده است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان درباره سه بیمار شناسایی شده مشکوک به این  کرونای انگلیسی در سقز افزود: افراد در تماس نزدیک با این بیماران شناسایی و در حال انجام تست کرونا از آن‌ها هستیم.

او افزود: بدون شک استان به زودی درگیر این ویروس می‌شود و بعید نیست در حال حاضر هم این ویروس در حال گردش باشد چرا که مناطق مختلفی از کشور با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

قادری با تاکید بر اینکه رعایت نکات و دستورالعمل‌های بهداشتی باید بیش از پیش مورد نظر شهروندان باشد اضافه کرد: در حال حاضر نگرانی اصلی ما تجمع‌های خانوادگی، مهمانی‌ها و عروسی‌هاست که به عنوان مهم‌ترین کانون‌های شیوع ویروس به شمار می‌روند چرا که افراد حاضر در این دورهمی‌ها بدون ماسک و بدون کمترین رعایت نکات بهداشتی در آن حضور دارند./ باشگاه خبرنگاران جوان

کپی