اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

عزیزی: گلف به مدارس کشور راه یافت

عزیزی: گلف به مدارس کشور راه یافت

رئیس فدراسیون گلف از ورود این رشته به مدارس کشور از سال آینده خبر داد و گفت: گلف به عنوان سی امین رشته ورزشی در مقاطع مختلف تحصیلی در سراسر کشور آموزش داده می شود.

حمید عزیزی  افزود: بر اساس تفاهنامه ای که فدراسیون گلف با فدراسیون ورزش دانش آموزی منعقد کرده است، دانش آموزان مدارس سراسر کشور می توانند به رشته ورزشی گلف که جزو رشته های اخلاق مدار و بدون آسیب بوده، از سال آینده بپردازند.

وی اظهار داشت: در همین راستا، در هیات های استانی ورزش، امکانات آموزشی برای سه هزار معلم ورزش فراهم شده تا از طریق گذراندن دوره آموزشی، بتوانند گلف را به دانش آموزان فرا دهند و قرار است در هر استانی نیز یک پایگاه دانش آموزی تاسیس کنیم.

عزیزی با تاکید بر همگانی کردن گلف، ادامه داد: یکی از مهمترین سیاست های فدراسیون آن است که گلف را همگانی کنیم و ضمن احیای زمین های قدیمی متروکه و تاسیس زمین های تمرینی جدید، نصب اتاقک های توری تمرین و توسعه مینی گلف و باکس های قابل حمل در منزل را نیز در دستور کار قرار دادیم و میادین مینی گلف از ۲۲۰ به ۷۰۰ میدان توسعه پیدا کرده و برای نخستین بار نیز باکس های مینی گلف در کشور تولید شده است.

رئیس فدراسیون گلف تصریح کرد:  گلف جزو اخلاقی‌ترین رشته ورزشی است و ورزشکاران آن حتی در سطوح بالایی چون المپیک نیز بدون داور به رقابت می‌پردازند و همین امر موجب شده تا اصول اخلاقی حاکم بر میادین ورزشی آن همراه با رعایت حقوق یکدیگر، نزاکت و احترام متقابل باشد.

به گفته عزیزی، با توجه به شرایط کرونایی در کشور، گلف جزو رشته هایی است که به دلیل برگزاری مسابقات یکروزه شامل اسکان نبوده و مشکلات کمتری در مقایسه با سایر رشته های ورزشی داشته است و مسابقات نیز در فضای باز و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار شده است.

وی افزود: همچنین شرایط کرونایی باعث شد، فضای رسانه ها برای انعکاس و دیده شدن گلف بهتر شود و مورد توجه عموم قرار گیرد، تلاش کردیم برای جبران کمبودها و نواقص در این رشته ورزشی ۱۲ آیین نامه جدید از جمله کمیته انضباطی، کمیته تحقیق و پژوهش و غیره نیز علاوه بر به روزسانی ۱۲ آیین نامه قبلی، تدوین شود و نخستین نشریه تخصصی دو زبانه گلف را منتشر کردیم./ایرنا


 

کپی