اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

کاهش ۳۶.۵ درصدی درآمد بانک‌های ‌آمریکایی به خاطر کرونا

کاهش ۳۶.۵ درصدی درآمد بانک‌های ‌آمریکایی به خاطر کرونا

به خاطر شیوع ویروس کرونا در سال 2020 درآمد بانک‌های آمریکایی نسبت به سال 2019، 36.5 درصد کاهش داشته است.

 مؤسسه بیمه پس‌انداز فدرال آمریکا اعلام کرد که در سال 2020 و در ادامه تبعات شیوع ویروس کرونا درآمد بانک‌های آمریکایی نسبت به سال 2019، 36.5 درصد کاهش داشته است.

این مؤسسه اعلام کرده که بانک‌های آمریکایی در سال 2020، 147.9 میلیارد دلار درآمد داشتند که کاهش شدیدی را نسبت به سال 2019 داشته است. البته در سه ماهه پایانی سال 2020 اوضاع برای بانک‌ها کمی بهبود یافته است. یکی از دلایل افت درآمد بانک‌ها اقدام شرکت‌های آمریکایی در تخصیص بودجه‌های سنگین برای گذر از بحران کرونا بوده و در سه ماهه پایانی، آنها این میزان پول که برای مقابله با کرونا تخصصی داده بودند را کاهش داده و همین امر عملکرد بانک‌ها را مثبت کرد.

ژروم پاول، رئیس کل بانک مرکزی فدرال آمریکا هم طی سخنانی در کنگره این کشور گفت که این بانک هنوز در حال ارزیابی شرایط برای تداوم اجرای سیاست‌های تسهیل‌کننده برای بانک‌هاست.

بانک‌های ‌آمریکایی تلاش می‌کنند تا بانک فدرال آمریکا را بر آن دارند به اجرای این سیاست‌های کمکی ادامه دهد. 

انجمن‌های بانکداران آمریکایی می‌گویند که بانک مرکزی باید سیاست‌های کمکی خود برای بانک‌ها را ادامه دهد؛ چراکه اجرای آنها باعث شد بانک‌ها بتوانند نقش موثری در تثبیت بازار در طول بحران کرونا داشته و به روند وام‌دهی خود ادامه دهند. /فارس

کپی