اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

امام جمعه کرج: دشمن سعی می‌کند کاری کند که خانواده شهدا با عکس شهید خود به خیابان‌ها آمده و در مقابل نظام بایستد

امام جمعه کرج: دشمن سعی می‌کند کاری کند که خانواده شهدا با عکس شهید خود به خیابان‌ها آمده و در مقابل نظام بایستد

حجت الاسلام حسینی همدانی: دشمن در این دوره سعی می‌کند تا با فشارهای مختلف رسانه‌ای بر جریان نیروهای ارزشی و انقلابی آنان را تحریک و به نفع جریان خود به‌کارگیری کند.

حجت الاسلام حسینی همدانی با تبریک ایام ولادت حضرت امام علی (ع) اظهار داشت: هر کس که خدمت نهج‌البلاغه امیرالمؤمنین علیه‌السلام برسد مرید حضرت خواهد شد.

وی با اشاره به روایتی از پیامبر گرامی اسلام در مورد جایگاه امام علی علیه‌السلام که می‌فرماید "عَلِیٌّ مَعَ الْقُرْآنِ وَ الْقُرْآنُ مَعَ عَلِی"، افزود: 300 آیه در شأن و فضیلت امیرالمؤمنین علی (ع) نازل‌شده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه شهدا همچون مشعل‌های هدایت و نورانی هستند که سبب روشن شدن مسیر برای افراد جامعه می‌شوند، بیان کرد: مشعل هدایت چون چراغ، هم خودش روشن است و هم روشنی می‌بخشد.

حسینی‌همدانی بابیان اینکه بصیرت یکی از شاخص‌ترین ویژگی‌های شهداست، خاطرنشان کرد: شهدا در آن زمان مسیر درست را تشخیص دادند و تا اهدای جان خود پیش رفتند.

امام جمعه کرج با اشاره به نقش تأثیرگذار مادران و همسران شهدا، جانبازان و ایثارگران، گفت: بانوان به تأسی از حضرت ام‌البنین و زینب کبری پا جای پای آنان گذاشتند.

وی با بیان اینکه آنان که خود در این مسیر صدمه‌دیده بودند فرزندانی برای این مسیر تربیت کردند و همسران خود را نیز برای ادامه این راه تشویق کردند عنوان کرد: ما در یک جنگ همه‌جانبه ادراکی قرار گرفتیم و در این جنگ همه عقاید و اعتقادات ما تحت محاصره است.

وی با اشاره به نقش خانواده شهدا و ایثارگران ،تصریح کرد: دشمنان می‌خواهند بین ارزش‌ها فاصله بیاندازند اما خانواده شهدا باید از این ارزش‌ها دفاع کرده و آن را نشر و توسعه دهند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز با اشاره به تحریم‌ها و فشارهای حداکثری استکبار جهانی بر ایران اسلامی، ادامه داد: دشمن سعی می‌کند تا با این فشارها کاری کند که حتی خانواده شهدا با عکس شهید خود به خیابان‌ها آمده و در مقابل نظام بایستند.

آیت‌الله حسینی همدانی با اشاره به جنگ ادراکی دشمن، عنوان کرد: در زمان صدر اسلام کفار و دشمنان با ترفندهای مختلف جنگ ادراکی کاری کردند که امیرالمؤمنین(ع) که مظهر عبادت و بندگی خداست به نحوی به مردم القا شده بود که بعد از شهادت حضرت می‌گفتد مگر علی نماز هم می‌خواند؟

وی با اشاره به جنگ رسانه‌ای دشمن برای نیروهای ارزشی و انقلابی، گفت: دشمن در این دوره سعی می‌کند تا با فشارهای مختلف رسانه‌ای بر جریان نیروهای ارزشی و انقلابی آنان را تحریک و به نفع جریان خود به‌کارگیری کند.

رئیس ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان البرز بابیان اینکه خون شهدایی که در این مسیر ریخته شده اجازه انحراف و تحریف ارزش‌ها و آرمان‌ها را نمی دهد، گفت: با اینکه ممکن است در این مسیر ریزش‌هایی صورت گیرد اما چند برابر آن جذب و رویش قرار دارد لذا این راه کند یا تند می‌شود اما هرگز متوقف نمی‌شود و به امید خدا مسیر روشن است.

حسینی همدانی بابیان اینکه در همین دوران تحریم و فشارهای اقتصادی خارجی و نق زدن و سمپاتی‌های عده‌ای داخلی، مسیر کشور رو به پیشرفت است، گفت: به امید خدا بعداز این سختی‌ها رویش و گشایش‌هایی خواهد بود که یک افق جدیدی را برای ارزش‌های اسلامی به وجود می آورد.

وی با بیان اینکه قدرت و قوت نظام اسلامی از دانش هسته‌ای و موشک‌های بالستیک و نظامی نیست، یادآور شد: قدرت و قوت ایران اسلامی از خون شهدایی است که بر زمین ریخته و دست‌ها و پاهایی است که در این مسیر قلم شده است./

کپی