اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

زلزله سی‌سخت برق ۱۵ روستای سمیرم را قطع کرد

زلزله سی‌سخت برق ۱۵ روستای سمیرم را قطع کرد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: درپی وقوع زلزله ۴.۵ ریشتری ظهر امروز در مرز میان استان کهگیلویه و بویراحمدو اصفهان ، برق ۱۵ روستای منطقه پادنای شهرستان سمیرم قطع شد.

به نقل از پایگاه لرزه نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، زمین لرزه‌ای به بزرگی ۴.۵ ریشتر ساعت ۱۲و ۲۳ دقیقه و ۳۱ ثانیه چهارشنبه ۶ اسفند ۹۹ در عمق ۱۰ کیلومتری زمین حوالی سی‌سخت و چیتاب مرز استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و اصفهان به وقوع پیوست.

منصور شیشه‌فروش روز چهارشنبه افزود: با حضور به موقع نیروهای امدادی شرکت‌های خدمات‌رسان پس از ۵۰ دقیقه مشکل برق این روستاها رفع نقص و وصل شد.

وی اضافه کرد: شدت تکانه‌های این زلزله موجب خارج شدن اهالی منطقه پادنای و کُمه سمیرم به فضاهای باز شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان افزود: این حادثه هیچ گونه خسارت جانی به همراه نداشته است.

وی با اشاره به اعزام هفت تیم امدادی و ارزیابی به منطقه سمیرم برای بررسی خسارت‌های احتمالی گفت: جمع‌بندی خسارت‌ها بزودی اعلامی می‌شود.

پیش از این شامگاه چهارشنبه ۲۹ بهمن نیز زمین‌لرزه‌ای به بزرگی۵.۶ دهم ریشتر، ساعت ۲۲ و ۵ دقیقه  شهر سی‌سخت مرکز شهرستان دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد را لرزاند که این حادثه به بخش‌هایی از شهرستان سمیرم نیز آسیب زد.

شهرستان سمیرم در جوار دامنه های دنا و زاگرس میانی، با ۹۰  هزار نفر جمعیت، در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان و ۱۶۴ کیلومتری شمال یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است./ ایرنا

کپی