اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

سوالات رایج در خصوص گوگل ادز

سوالات رایج در خصوص گوگل ادز

تبلیغ در گوگل ادز یک سرویس ویژه گوگل جهت نمایش تبلیغات کسب و کارها در بالای صفحه اول گوگل میباشد ، منتها با این تفصیر که به ازای هر کلیک یک مبلغ تعریف شده ای کسر میشود یعنی پیوند های مالی گوگل و منبع اصلی درآمد گوگل میباشد.

.1  تبلیغات گوگل ادز چیست  و در چه مکانی از صفحه اول گوگل نمایش داده میشود ؟

تبلیغ در گوگل ادز یک سرویس ویژه گوگل جهت نمایش تبلیغات کسب و کارها در بالای صفحه اول گوگل میباشد ، منتها با این تفصیر که به ازای هر کلیک یک مبلغ تعریف شده ای کسر میشود یعنی پیوند های مالی گوگل و منبع اصلی درآمد گوگل میباشد. گوگل 4 آگهی در بالای صفحه اول گوگل و 3 گهی در پایین صفحه اول گوگل فعال میباشد.

 

.2 هزینه آگهی گوگل در بالا و پایین صفحه چطور محاسبه میشود ؟

هزینه تبلیغات گوگل به صورت مناقصه ای میباشد، یعنی برای نمایش در رتبه و جایگاه نخست میباست نرخ کلیک را بالاتر از رقبای خود تعریف کنید ، البته کیفیت و سئو وب سایت و صفحه فرود سایت در رتبه آگهی و هزینه اگهی گوگل نقش ویژه ای دارد ، مرتبط بودن کلمات با آگهی و نرخ کلیک بالا بر روی اگهی بر هزینه نهایی تبلیغ تاثیر گذار است.

 

.3چطور میشود آگهی گوگل را برای یک ماه برنامه ریزی کرد با بودجه مشخص فعال باشد ؟

برای تبلیغات ماهانه گوگل میبایستی آنالیز و درک صحیح از کلمات و ورودی هر کلمه و جایگاه کلمات و همچنین تبلیغات رقبا داشت تا بتوان نرخ کلمات را برآورد کرد و ورودی هر کلمه را مشخص نمود و سپس برای هر روز بودجه تعیین شود و سپس برای یکماه با خیال راحت اگهی را اجرا کرد.

 

.4 چطور میتوان آکانتی که دلاری هست را توسط آژانس تبلیغاتی دیگری با درهم شارژ کرد؟

همچین امکانی بعد از تعریف اکانت با ارز مشخص وجود ندارد و بخاطر حساسیت های گوگل هیچ آژانسی همچین ریسکی جهت تبدیل ارز و شارژ و تبدیل نرخ ارز انجام نمیدهد بهتر است یک اکانت با ارز مشخص به آژانس تبلیغات گوگل سفارش دهید به صورت رایگان اکانت را برای شما ایجاد خواهد کرد.

 

---

 

.5چطور میتوان از کلیک اسپم رقبا خلاصی یافت ؟

به طور کلی آگهی گوگل برای افراد قابل نمایش و کلیک هست ، یک کلیک را هر کسی میتواند انجام دهد و هزینه یک کلیک از حساب گوگل ادز شما کسر میشود ولی کلیک های بیشتر را گوگل به حساب شما برگشت میزند ، اما مشکل اساسی استفاده از ربات ها با ای پی های متفاوت هست که کار را مشکل کرده است و گوگل هم تا الان نتوانسته است مشکل را حل کند .

.6برای تبلیغ در گوگل چقدر هزینه نیاز است ؟

هزینه تبلیغات بستگی به بزرگی کسب و کار شما و استراتژی شما جهت تبلیغات دارد ، چیزی که مشخص هست هر قدر کلمات کلیدی بیشتری داشته باشید و در موقعیت بالاتری بخواهید نمایش داده شوید نیاز به بودجه بیشتری هم دارید ، از طرفی با هزینه بیشتر به طبع کلیک و ورودی بیشتری خواهید گرفت و در نهایت تماس با کسب و کار شما بیشتر خواهد و به درآمد بیشتری خواهید رسید.

.7از چه طریقی میتوان کلمات سرچ شده توسط مردم را مشاهده کرد ؟

اگر شما کلمات را به صورت PHRASE MATCH یعنی به  صورت باز که هر کسی قبل و بعد از کلمه کلیدی اصلی عبارتی را بزند و سرچ کند آگهی شما نمایش داده میشودو همچنین BOARD MATCH یعنی هر کسی عبارت کلید در پس و پیش و سط و حتی مترادف کلمه شما را بزند گوگل آگهی شما را نمایش خواه داد ، اگر بدین صورت کلمات را تعریف کنید از طریق اکانت گوگل ادز ، ایتم Search Terms به شما این امکان را میدهد عبارت هایی که مردم سرچ کرده اند را ببینید و برآرود کنید کدام کلمات بیشترین نمایش و ورودی را داشته است تا روی کلمه مرود نظر بیشتر سرمایه گزاری کنید.

 

.8از طریقی میتوان کلمات غیر مرتبط با آگهیم را غیر فعال کنیم ؟

جهت حذف کلمات غیر مرتبط و منفی و صرفه جویی در هزینه و افزایش کارایی آگهی کلمات اضافی و غیر مرتبط را از طریق اکانت گوگل ادز ، آیتم Negative Keywords میتوان کلمات غیر مرتبط را اضافه کرد تا دیگر نمایش داده نشود.

 

.9چطور میتوان تبلیغات گوگل را برای ایران نمایش دهیم؟

به طور کلی در اکانت گوگل ادز امکان انتخاب کشور ایران  وجود ندارد ، پس با ترفند های دیگر میشود کاری کرد که آگهی شما در کشور ایران نمایش داده شود.

 

.10چرا در اکانت گوگل ادوردز آگهی ران هست  اما در گوگل نمایش نمی دهد ؟

چند متغیر مطرح هست اولین مورد اینکه امکان دارد بودجه روزانه محدود باشد قابلیت نمایش نداشته باشد یا با تناوب زیاد آگهی شما را نمایش دهد ، احتمال بعدی نرخ کلیک کم هست ، وقتی نرخ کلیک کم باشه و آگهی شما رتبه نگرفته باشد به احتمال زیاد نمایش داده نمیشود.

.11آیا میتوان برای سایت های IR تبلیغات در گوگل اجرا کرد ؟

در حال حاضر امکان درج تبلیغات در گوگل وجود ندارد و بهتر هست دامنه های بین المللی مانند COM ریجستر شود تا با خیال راحت آگهی خود را اجرا کنید.

.12آیا با تبلیغات در گوگل سئوی ما رشد خواهد کرد ؟

خیر طبق قوانین گوگل ، گوگل ادز باعث افزایش سئو نمیشود فقط ترافیک سایت را بالا میبرد و گوگل ادز یک پلتفرم جدا گونه بوده و ارتباطی به قواعد و الگوریتم های سئو ندارد ، برای کسب و کارهایی که اصلا رقابت ندارند من خود تجربه کرده ام که تاثیر مثبت گذاشته است ، که سایت به صفحه اول هم آمده اما برای سایت های پر رقیب این موضوع را کاملا فراموش کنید.

---

جمع بندی :

ما در این مقاله سوال هایی که پر تکرار بوده اند را با هم برسی کردیم و به صورت تجربی پاسخ دادیم اگر شما سوالی دارید و بدون پاسخ مانده است میتوانید در همین مقاله سوال خود را ارسال کرده تا کارشناسان ما جواب سوال شما را پاسخ دهند. به امید اینده ای سر شار از موفقیت. اطلاعات بیشتر در سایت www.adwords20.com

 

کپی