اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹

فاجعه زیست محیطی در سواحل فلسطین اشغالی و ناتوانی صهیونیست‌ها

فاجعه زیست محیطی در سواحل فلسطین اشغالی و ناتوانی صهیونیست‌ها

با وجود گذشت چند روز از آلوده شدن 90 درصد سواحل فلسطین اشغالی به مواد نفتی که منجر به بروز یکی از خطرناک ترین فجایع زیست محیطی در منطقه شده است ، صهیونیست‌ها با اذعان به ناتوانی در رفع مشکل اعلام کردند که پاک کردن این سواحل به عملیات پیچیده و طاقت فرسا برای مدت زمان طولانی نیاز دارد.

به نقل از سی‌ان‌ان، این نشت یکی از خطرناک ترین فجایع زیست محیطی از تاریخ اشغال فلسطین توسط صهیونیست‌ها محسوب می‌شود.

بنا به این گزارش، مقامات رژیم صهیونیستی در تلاش هستند تا منبع نشت به سواحل را  شناسایی کند با این وجود سطح آلودگی به چنان وضعیت بدی رسیده است که وزارت داخلی اسرائیل را بر آن داشت تا روز یکشنبه با صدور اخطاریه‌ای از مردم بخواهد از سواحل مشخص شده دور شوند.

اداره کل منابع طبیعی وابسته به وزارت محیط زیست اسرائیل اعلام کرد که «طی روزهای اخیر مقادیر زیادی قطران (موادی هستند صمغ‌مانند و چسبناک به رنگ قهوه‌ای یا سیاه از ترکیب‌های آلی حاصل از موادی مثل نفت خام و زغال‌سنگ) باعث ایجاد یکی از شدیدترین فاجعه‌های زیست محیطی شده است».

برای کمک به تلاش‌های پاکسازی سواحل، اداره کل منابع طبیعی رژیم صهیونیستی یک مرکز ثبت نام و اطلاعات برای داوطلبانی که مایل به کمک هستند ایجاد و اعلام کرد:«طبق ارزیابی‌های میدانی، واضح است که این امر مستلزم ادامه عملیات پیچیده و طاقت‌فرسا برای مدت زمان طولانی است».

اداره مزبور افزود: از بین ۱۹۰ کیلومتر ساحل ، فاجعه زیست محیطی ۱۷۰ کیلومتر، یعنی ۹۰ درصد آن را در برگرفته است. بحران هنوز به پایان نرسیده است و مواد قطران همچنان به سواحل می‌رسد».

تصاویر منتشر شده در صفحات حساب‌های رسمی رژیم صهیونیستی در شبکه‌های اجتماعی، پرندگان دریایی و لاک پشت‌های پوشیده شده از قیر و روغن چسبناک و چگونگی تآثیر آلودگی بر محیط زیست را نشان می‌دهد./ ایرنا

 

کپی