اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹

موبایل قاپ شرق تهران گرفتار شد

موبایل قاپ شرق تهران گرفتار شد

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری موبایل قاپ و کشف 10 فقره سرقت خبر داد .

به گزارش ایران آنلاین ، سرهنگ کارآگاه "سعید مجیدی" بیان داشت : ساعت 7 بعداز ظهر سی ام دی ماه گوشی تلفن همراه یک شهروند خانم به ارزش تقریبی 8 میلیون تومان در تقاطع اتوبان امام علی و شهید صیاد شیرازی توسط دو نفر موتورسوار به شیوه قاپیدن به سرقت میرود که با سر و صدای ایجاد شده و دخالت تعدادی از شهروندان یکی از سارقان دستگیر و تحویل پلیس می شود.
رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی ابراز داشت : پس از انتقال متهم  به کلانتری 102 پاسداران سارق خود را فریبرز معرفی می کند و در تحقیقات فقط به یک فقره سرقت مذکور اعتراف می کند که با هماهنگی های صورت گرفته ، متهم به همراه پرونده تحویل پایگاه چهارم آگاهی می شود.
سرهنگ کارآگاه مجیدی افزود : پس از وصول پرونده ، در تحقیقات تخصصی صورت گرفته ، متهم همچنان در پلیس آگاهی تنها به سرقت از شاکی اعتراف می کند ولی کارآگاهان با تحقیقات پلیسی موفق به کشف سایر سرقت های متهم می شوند.
این مقام پلیسی با اشاره به اینکه با دعوت از مال باختگان 6 تن از شاکیان متهم را سارق گوشی هایشان معرفی کردند،  تصریح کرد : بناچار  سارق به جرایم ارتکابی معترف و ظهار داشت با همدستی رضا که از دوستانم می باشد برای تامین هزینه های تفریح و زندگی نقشه سرقت به این شیوه را کشیدیم و با موتورسیکلت رضا در محدوده شمال شرق تهران تا کنون موفق به سرقت 10 دستگاه تلفن همراه به شیوه قاپ زنی شده ایم .
رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی گفت: در نهایت با صدور قرار قانونی از سوی مقام قضائی متهم بازداشت شد و تحقیقات برای شناسایی همدست متواری وی ادامه دارد .
وی  در پایان اضافه کرد: شاکیان پرونده برای سیر مراحل قانونی و احقاق حق خویش به دادسرا معرفی شده و سایر اقدامات برای شناسایی خریداران اموال مسروقه و کشف اموال کماکان ادامه دارد.

کپی