اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

گلایه شدید وزیر بهداشت از سفر به عتبات

مدیرکل مرده شورخانه شده‌ام

مدیرکل مرده شورخانه شده‌ام

وزیر بهداشت ضمن ابراز نارضایتی از برخی پروتکل شکنی‌ها و همچنین عدم برخورد با این افراد، گفت: ما داریم فریاد می‌زنیم که اپیدمی گرفتارمان می‌کند، چرا گوش نمی‌کنید؟ این‌طور که نمی‌شود مملکت اداره کرد. چقدر باید فریاد بزنم و بگویم.

 به‌گزارش ایسنا، سعید نمکی در نوزدهمین آیین پویش ره سلامت و بهره‌برداری از پروژه‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: در حال حاضر حدود ۱۳ ماه از گرفتاری همکارانم با کووید-۱۹ می‌گذرد؛ البته وقتی می‌گویم ۱۳ ماه، این برای افراد کج خیال و بدفهم رفرنس نشود که اینها آخرین روزهای بهمن ماه اولین مواردشان را اعلام کردند، اما خودشان می‌گویند ما ۱۳ ماه است که گرفتاریم. اولاً به کسانی که ادعا می‌کنند وزارت بهداشت قبل از پایان بهمن مواردی از کووید۱۹ داشت، اما اعلام نکرد، اگر یک مورد توانستند ادعایشان را ثابت کنند، به آنها جایزه می‌دهم. من ۲۳۰۰ تا ۲۴۰۰ نمونه‌ای که از دی ماه و آذر ماه سال قبل از آنفلوانزا نگه داشته بودیم، گفتم همه را یکبار دیگر تست کنید؛ زیرا می‌دانستم که برخی امریکایی‌ها و بخصوص اسرائیلی‌ها به‌دنبال این بودند که بگویند کانون کرونا ایران بود و عده‌ای هم اینجا پای بیرقش سینه زدند. من این را می‌دانستم؛ برهمین اساس این نمونه‌ها را مجدداً تست کردیم و بجز سه نمونه در سراسر کشور، که از ۲۳ بهمن به بعد بود، هیچ موردی از کووید در نمونه‌هایی که برای آنفلوانزا گرفتیم، دیده نشد.
وی با بیان اینکه به روح همه شهدای سلامت درود می‌فرستم، گفت: ما چه زمانی برای تردد از مرزها به سمت عتبات و برگشتش مجوز و اجازه دادیم؟ چه‌ کسی در این زمینه از من نامه دارد. کدام یک از همکارانم با برخی از این ترددها موافقت کردند؟ اتوبوسی می‌آید و آن را در مرز تست می‌کنیم که فرد مثبت از آن بیرون می‌آید. این فرد مثبت پیاده می‌شود و اتوبوس تا فلان شهرستان می‌رود. ردیابی می‌کنیم و تازه موارد مثبت در آنجا پیدا می‌شوند. تا کجا باید همکاران من تاوان ندانم کاری برخی را بدهند. ما چه گناهی کردیم که در ۱۳ ماه مدام باید موج ایجاد شود، موج را بشکنیم و شهید دهیم!
او ادامه داد: من وزیر خبر ندارم چه کسی می‌آید و بیرون می‌رود. فقط شدم ته رودخانه، زخمی و جنازه جمع کن؛ به جای وزیر بهداشت بگذارید مدیرکل مرده شورخانه.
وزیر بهداشت تأکید کرد؛ نمی‌شود که من ناگهان باخبر شوم که بدون اطلاع ما یک گروه آمد و گروهی رفت. آن هم در کشوری که رهبر انقلاب وقتی می‌خواهد نشست مجازی بگذارد، می‌گوید باید از وزارت بهداشت اجازه بگیریم. رئیس‌جمهوری می‌خواهد برود مرقد امام(ره) می‌گوید از وزارت بهداشت بپرسید به چه صورت باشد؛ این نمی‌شود که بقیه رعایت نکنند. بزرگان نظام رعایت می‌کنند، اما عده‌ای اصلاً حواس‌شان به این چیزها نیست.
وزیر بهداشت با اشاره به وضعیت واکسیناسیون در کشور، گفت: با لطف خداوند از فردا واکسیناسیون برای ۱۰۰ هزار نفر دیگر از کادر درمان آغاز می‌شود. ۲۵۰ هزار دوز دیگر تا آخر این هفته می‌رسد. امیدوارم تا پایان اسفند ماه بتوانیم گروه هدف آسیب پذیرمان را واکسن بزنیم. در کنار این تلخکامی‌ها این مژده را هم بدهم که تولید واکسن ملی هم بخوبی پیش می‌رود و اگر به همین روال پیش رود، در اردیبهشت ماه آینده این خبر خوش را برای مردم خواهیم داشت که به‌عنوان یکی از تولیدکنندگان مهم واکسن منطقه مطرح هستیم. هم می‌توانیم مردم خودمان را واکسینه کنیم و هم برای صادرات اقدام کنیم.
 
کپی