اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹
اوحدی خبرداد

رسیدگی به ایثارگران سی سخت/ تلاش برای تخصیص کمک معیشت به جانبازان زیر ۲۵ درصد

رسیدگی به ایثارگران سی سخت/ تلاش برای تخصیص کمک معیشت به جانبازان زیر ۲۵ درصد

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران از تلاش برای تخصیص کمک معیشت به جانبازان زیر ۲۵ درصد خبرداد.

 سعید اوحدی روز دوشنبه در سی و هشتمین جلسه شورای معاونین بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه مبنای نهضت پیامبر اسلام(ص) اخلاق بوده است، افزود: خداوند توفیق همنشینی با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران را به عنوان شایسته‌ترین انسان‌های عالم خلقت به ما عطا کرده است و قطعاً این فرصت باید آثاری را در اخلاق و کردار ما بر جای بگذارد.

وی ادامه داد :‌ مباحثی که امروز در جامعه با آن روبرو هستیم در صدر اسلام نیز مطرح بوده و موضوع تازه‌ای نیست و به منظور رعایت اخلاق و حفظ و صیانت از آن باید راهکارها و راهبردهایی در نظر گرفته شود.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: این راهبردها و راهکارها نباید در حد بخشنامه‌ها و دستورالعمل باقی بمانند و باید با توجه به اینکه در نهاد انقلابی و مقدس بنیاد شهید و امور ایثارگران مشغول به خدمت هستیم در پی تحولی بنیادین باشیم. خداوند توفیق همنشینی با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران را به عنوان شایسته‌ترین انسان‌های عالم خلقت به ما اعطا کرده است و قطعاً این فرصت باید آثاری را در اخلاق و کردار ما بر جای بگذارد.

معاون رییس جمهوری با اشاره به وقوع زلزله در منطقه سی‌سخت و اقدامات انجام شده توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران برای رسیدگی به شرایط ایثارگران زلزله‌زده این منطقه گفت: خوشبختانه اقدامات لازم توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران در این زمینه انجام شده است و رییس قوه قضاییه نیز در سفر به این منطقه از فعالیت‌های صورت گرفته توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران تقدیر کردند.

به گزارش ایرنا، زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۶ دهم ریشتر، ساعت ۲۲ و ۵ دقیقه و ۳۴ ثانیه روز روز چهارشنبه ۲۹ بهمن ماه شهر سی‌سخت مرکز شهرستان دنا را در استان کهگیلویه و بویراحمد لرزاند.

زمین لرزه سی سخت خسارت جانی نداشته است اما ۶۱ نفر مصدوم شده اند و آنچنان که استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفته خسارات زلزله بیش از حد تصور است.

تلاش برای تخصیص کمک معیشت به جانبازان زیر ۲۵ درصد

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این جلسه ضمن اشاره به نتایج سفرهای اخیر خود به چند استان کشور گفت: خوشبختانه موضوعی که در این سفرها به چشم می‌آمد این بود که با اقدامات صورت گرفته مسائل و مشکلات مربوط به ایثارگران تا حد بسیار زیادی برطرف شده است. یکی از موضوعاتی که باید برای آن برنامه‌ریزی شود تخصیص کمک معیشت به جانبازان زیر ۲۵ درصدی است که دچار مشکلات اقتصادی هستند.

حجت الاسلام والمسلمین یوسفعلی شکری افزود: یکی از مسائلی که باید به آن توجه ویژه‌ای شود افزایش فعالیت‌های فرهنگی درون‌سازمانی است و باید با تشکیل یک کمیته برنامه‌ریزی‌های لازم به این منظور انجام شود. مسئله انگیزشی نیروی انسانی برای انجام فعالیت‌ها موضوع بسیار مهمی است که منجر به خدمات رسانی مناسب‌تر می‌شود و باید برای آن تصمیمات لازم اخذ شود.

وی با تأکید بر اهمیت تشخیص اولویت‌های زندگی انسان‌ها گفت: در صورتی که این اولویت‌ها به درستی مشخص نشوند انسان‌ها دچار روزمرگی می‌شوند، البته این روزمرگی منحصر به انسان‌ها نیست و سازمان‌ها نیز ممکن است به همین دلیل دچار روزمرگی شوند. بنابراین باید تفکیک و مشخص کردن اولویت‌ها جزو مهمترین برنامه‌های همه ما باشد.

در این جلسه معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران به ارائه گزارشی از آخرین وضعیت طرح‌های مسکن و اشتغال ایثارگران پرداخت و پیشنهادات و راهکارهایی نیز به منظور حل چالش‌های تحول نظام اداری مطرح شد.

/ایرنا 

کپی