اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

رمزگشایی از 27 فقره سرقت خودرو در تهران

رمزگشایی از 27 فقره سرقت خودرو در تهران

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری و انهدام باند هشت نفره سرقت خودرو و کشف 27 فقره سرقت خبر داد.

به گزارش ایران انلاین ، سرهنگ کارآگاه سعید مجیدی گفت: به دنبال وقوع سرقتهای متعدد خودرو به ویژه خودروهای پژو پارس و پژو 405 در محدوده شرق تهران، کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پایگاه چهارم پلیس آگاهی مامور به رسیدگی و کشف موضوع شدند.
این مقام انتظامی افزود: تلاشهای بی شائبه کارآگاهان برای کنترل وقوع سرقت ادامه داشت تا اینکه سرنخ هایی بدست آمد و مشخص شد، تعدادی از متهمان حرفه ای، بصورت کاملاً باندی اقدام به سرقت خودروهای پژو پارس و 405 کرده و بلافاصله خودروها را به یکی از روستاهای شرق تهران منتقل می کنند و آنها را اوراق و پس از دسته بندی قطعات و لوازم آن، در قالب لوازم اکبند و دسته دوم به فروش میرساندند.
رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی ابراز داشت: در یکی از پرونده ها سرنخی از  یکی از سارقان حرفه ای به نام رحیم بدست آمد که در حین رسیدگی به پرونده مشخص شد وی با استفاده از یکدستگاه کامیون، قطعات خودروهای مسروقه را به جنوب کشور ارسال کرده و خوشبختانه با پیگیریهای انجام شده، کامیون مورد نظر توسط پلیس آگاهی توقیف و پس از بررسی های همه جانبه و انجام آزمایشات تشخیص هویت و ردیابی قطعات خودرو، هویت 7 دستگاه خودروی مسروقه بدست آمد.
مجیدی بیان داشت: کارآگاهان با بهره گیری از روشهای علمی و پلیسی، سرانجام سرکرده باند به نام رحیم و سپس همدستان وی به نام های شهروز، کامران، قدرت، سیروس، نادر، محمد و باقر را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر کردند؛ تاکنون 27 دستگاه خودرو به ارزش بیش از 30 میلیارد ریال بصورت اوراق شده از آنان کشف شده است.
رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی گفت: با اعتراف صریح متهمان به سرقت ها، شاکیان پرونده شناسایی و پرونده های آنها جمع آوری و ضمیمه پرونده فعلی شد؛ اقدامات برای کشف سایر سرقتها و زوایای پنهان پرونده، ادامه دارد.

کپی