اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

کرونای انگلیسی به قشم رسید / ۲ فرد مبتلا ‌‌قرنطینه شدند

کرونای انگلیسی به قشم رسید / ۲ فرد مبتلا ‌‌قرنطینه شدند

فرماندار شهرستان قشم از شناسایی ۲ فرد مثبت ابتلا به کرونا از نوع جهش یافته انگلیسی در فرودگاه بین‌المللی قشم و قرنطینه شدن آنان، خبر داد.

علیرضا نصری اظهار داشت: یکی از این دو‌ نفر مرد 48 ساله‌ اهل قشم است و فرد بعدی هم با 24 سال سن اهل بندر لنگه می‌باشد که با مسیر هوایی از امارات وارد فرودگاه بین‌المللی قشم شده بودند که با شناسایی انجام شده برای ادامه روند مداوا در قرنطینه به سر می‌برند و از خانواده آنان هم تست گرفته شده که خوشبختانه مشکلی نداشتند.

وی ادامه داد: با اعلام ثبت کرونای انگلیسی در استان هرمزگان اقدامات مربوط به تست‌گیری در این شهرستان تشدید شده است به طوری که تست گرفته شده از پرواز امارات به قشم در مورد دو نفر یاد شده مثبت بود.

به گفته رئیس ستاد‌کرونای قشم، تنها راه مقابله با ویروس کرونا از هر ملیتی تا دست یابی به واکسن مطمئن، رعایت دقیق و‌ کامل پروتکل‌های بهداشتی ستاد کرونای کشور است.

وی تصریح کرد: همه مردم اعم از ساکنان این شهرستان و همه آنان که به این جزیره سفر می‌کنند باید به قوانین ستاد کرونا با زدن ماسک، رعایت فاصله اجتماعی، شستن مداوم دست و صورت با آب و صابون، خودداری از سفرهای غیر ضروری و شرکت نکردن در اجتماعات شامل مراسم عروسی، مهمانی‌ها و عزاداری‌ها احترام بگذارند.

نصری گفت: با افراد و‌ گروه‌هایی که به قوانین یاد شده بی‌توجه یا کم‌توجه باشند براساس قانون، برخورد خواهد شد.

به گفته وی، تنها راه جلوگیری از اقدامات سختگیرانه در شهرستان قشم که به کاهش فعالیت‌های اقتصادی منجر نشود، رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی است و همه مردم باید خود را مقید به احترام قوانین ستاد کرونا بدانند تا شرایط زندگی با رسیدن قشم به رنگ آبی کرونایی، عادی شود.

شایان ذکر است؛  نوع جدید‌ کرونای جهش یافته (کرونای انگلیسی)، قدرت انتقال بالاتر تا 70 درصد بیشتر از کووید 19 دارد و اگر قوانین ستاد کرونا از سوی همه مردم رعایت نشود، شرایط بسیار سختی در انتظار همگان خواهد بود و در این برهه از زندگی باید همه همراه و‌ همیار یکدیگر و‌ گوش به فرمان تصمیم‌سازان ستاد کرونای کشور باشیم تا به یاری خدا، این دوره از سختی‌ها را با کمترین خسارات پشت سر بگذاریم./ تسنیم

کپی