اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰

آیا بدن همه افراد بعد از دریافت واکسن کرونا آنتی‌بادی تولید می‌کند؟

آیا بدن همه افراد بعد از دریافت واکسن کرونا آنتی‌بادی تولید می‌کند؟

عضو کمیته علمی ستاد کرونا یادآور شد: با تزریق واکسن کرونا در بدن همه افراد آنتی‌بادی تولید می‌شود، البته ممکن است افرادی وجود داشته باشند که بدنشان در مقابل واکسن آنتی‌بادی تولید نکند، ولی تعداد آن‌ها بسیار کم است.

مسعود مردانی در پاسخ به این سوال که بدن چه افرادی در مقابل کرونا آنتی بادی نمی‌کند؟، توضیح داد: کرونا در عده‌ای از افراد به ویژه اشخاصی که نوع خفیف این بیماری را گرفته اند، منجر به تولید آنتی‌بادی نمی‌شود.

این فوق تخصص بیماری‌های عفونی با اشاره به اینکه تست‌های سرولوژی تشخیص آنتی‌بادی آزمایش‌های استانداردی برای بررسی بیمار نیستند، متذکر شد: همه مردم در زمان شیوع کرونا باید از حضور د ر مهمانی‌ها و تجمعات خودداری کنند و تا جایی که ممکن است،  رفتن به مراکزخرید را کاهش دهند و همچنین مردم نباید در مقابل کرونا ساده انگاری کنند و فکر کنند که شیوع این بیماری به پایان رسیده است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بیان کرد: البته ممکن است افرادی وجود داشته باشند که بدنشان در مقابل واکسن آنتی‌بادی تولید نکند، ولی تعداد آن‌ها بسیار کم است و تزریق واکسن در اکثر افراد منجر به تولید آنتی‌بادی می‌شود.

وی در خصوص تزریق واکسن کرونا به افرادی که دچار نقص ایمنی هستند، یاد آورشد: بیماران نقص ایمنی حتما باید با مشورت پزشک اقدام به تزریق واکسن کنند و نباید بدون نظر او  این کار را انجام دهند./ میزان

کاهش واکنش آنتی‌بادی واکسن فایزر در برابر ویروس انگلیسی کرونا

 

کپی