اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

کشف 250میلیاردی ماینرهای غیرمجازدر پایتخت

کشف 250میلیاردی ماینرهای غیرمجازدر پایتخت

معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت پایتخت از کشف 1800 دستگاه ماینر (استخراج ارز دیجیتال) و پاور غیرمجاز از کارگاه تولید لوازم ورزشی در حوالی شهرک صنعتی شمس آباد تهران خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش تقریبی اقلام کشف شده را حدود 250میلیارد ریال برآورد کرده اند.

به گزارش ایران آنلاین ،سرهنگ "نادر مرادی" گفت: روز گذشته مأموران دایره نظارت بر اماکن عمومی پایگاه نهم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ در اجرای طرح برخورد با قاچاق و استفاده غیرمجاز از دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال، از بهره برداری تعدادی از دستگاه‌های ماینر در یک کارگاه تولید لوازم ورزشی در حوالی شهرک صنعتی شمس آباد مطلع شده و بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
وی افزود: ماموران پس از اطمینان از صحت موضوع با هماهنگی مقام قضائی به این واحد تولیدی اعزام و در بازرسی از آنجا 1800 دستگاه تولید و استخراج ارز دیجیتال قاچاق کشف کردند.
معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران بزرگ تصریح کرد: کارگاه مذکور با هماهنگی مقام قضایی پلمب شد.
این مقام ارشد انتظامی در پایان با بیان اینکه براساس برآورد کارشناسان مربوطه، ارزش دستگاه های کشف شده بیش از 250میلیارد ریال تخمین زده شده است، خاطرنشان کرد: در این رابطه یک نفر دستگیر و به همراه دستگاه های کشف شده تحویل مراجع قضائی شد.

کپی