اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

اعلام آمادگی اپوزیسیون سوریه برای همکاری با روسیه در حل بحران

اعلام آمادگی اپوزیسیون سوریه برای همکاری با روسیه در حل بحران

نماینده ائتلاف اپوزیسیون سوریه در مذاکرات آستانه آمادگی این ائتلاف برای همکاری با روسیه جهت حل مشکلات مربوط به سازش در سوریه را اعلام کرد.

 ایمن العاصمی، نماینده اپوزیسیون سوریه در مذاکرات آستانه که در سوچی سوریه برگزار می‌شود، طی گفتگویی اختصاصی با خبرگزاری اسپوتنیک روسیه اظهار کرد: روسیه می‌تواند با مخالفان همکاری کند و "اطمینان می‌دهم تا جایی که مردم سوریه اجازه یابند حقوق خود را پس بگیرند، حاضر به توافق هستیم."

العاصمی با اشاره به اینکه در طول دو نشست با هیات روس در سوچی وضعیت ادلب و عملکرد کمیته قانون اساسی مورد بررسی قرار گرفتند، تاکید کرد: همه درباره لزوم حفظ آتش بس در این منطقه کاهش تنش و توقف موارد نقض حقوق در آنجا اتفاق نظر دارند.

نماینده اپوزیسیون سوریه گفت: ‌آتش‌بس تا الان برقرار است اما نقض‌های گسترده‌ای وجود دارند تا جایی که می‌توان گفت جنگی در منطقه برقرار است. در نشست‌هایمان با روسیه پیشنهاد دادیم همه تلاش‌مان را در رابطه با مسایل آتش‌بس و کمیته قانون اساسی انجام دهیم، شاهد استقبال روسیه از مخالفان بودیم و اینکه فراخوان‌هایی برای آغاز روابط با روسیه داده شد و این مثبت است.

او در ادامه این گفتگو تاکید کرد: روسیه قادر است دمشق را برای ادامه کار کمیته قانون اساسی تحت فشار بگذارد، این مساله بسیار دشوار است اما روسیه و سازمان ملل به ما قول‌هایی برای اعمال فشار جهت موفقیت در این زمینه دادند./ ایسنا

کپی