اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در خوزستان مهمترین عامل انتقال بیماری است

عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در خوزستان مهمترین عامل انتقال بیماری است

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی از سوی مردم در خوزستان، مهمترین عامل انتقال بیماری است که بسیار نگران کننده است.

محمدمهدی گویا جمعه در حاشیه بازدید از بیمارستان سینا و مرکز بهداشت شرق اهواز در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مردم باید دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کرده و از ترددهای درون شهری، تجمعات خانوادگی و دورهمی ها پرهیز کنند.

وی با بیان اینکه کرونا ویروسی سرکش و پیچیده است و باید فکر جدی برای کنترل آن کرد گفت: برای مهار موج چهارم کرونا زحمات و تلاش‌های زیادی شده و این موضوع تنها با کمک همه اقشار مردم و مسئولین محقق می شود.

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مردم خوزستان به ویژه شهرهای قرمز باید از رفت و آمدهای غیرضروری خودداری کرده تا پیک سوم بیماری از استان خارج شود. همچنین مردم باید مراقبت های خود را شدیدتر و از حضور در تجمعات خودداری کنند.

ظرفیت بستری در بیمارستان های خوزستان محدود است

وی با اشاره به اینکه ظرفیت بستری در بیمارستان های خوزستان محدود است افزود: متاسفانه تعداد مراجعان به بیمارستان های اهواز و سایر نقاط قرمز استان روند صعودی داشته و بروز علائم بیماری با شیب تندی در حال افزایش است لذا از مردم درخواست داریم که اقدامات خودمراقبتی را انجام دهند.

گویا با اشاره به اینکه نباید اقدامات بازدارنده را تنها برای چند روز انجام دهیم و ساده انگاری را ادامه دهیم گفت: قدرت سرایت و آسیب رسانی ویروس جهش یافته بسیار زیاد است لذا انتظار داریم افراد مبتلا به کرونا با تحمل قرنطینه، اجازه ندهند این ویروس آسیب بیشتری به جامعه برساند.

وی در پایان گفت: بدون همکاری مردم و مدیران استان، مبارزه با بیماری و موفقیت در برابر آن ممکن نیست لذا باید تا حد امکان دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنیم.

در حال حاضر ۱۱ شهر خوزستان قرمز هستند. ورود و خروج به شهرهای قرمز و تردد از ساعت ۲۱ تا چهار بامداد ممنوع است./ ایرنا

بیشتر بخوانید:

معاون وزیر بهداشت: بازارهای اهواز عامل مهمی در تولید بیماری هستند

کپی