اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹

انهدام باند کلاهبرداران خرید خودرو در کردستان

انهدام باند کلاهبرداران خرید خودرو در کردستان

فرمانده انتظامی کردستان گفت:باند کلاهبرداران خرید خودرو با ۷۰ نفر شاکی دراستان کردستان متلاشی شد.

سردار علی آزادی فرمانده انتظامی کردستان از بازداشت اعضای باند کلاهبرداری در کردستان خبر داد وگفت: چندی پیش پس از شکایت تعدادی از مال‌باختگان به بهانه فروش خودرو، احشام و ادوات کشاورزی توسط دو کلاهبردار در شهرستان بانه، شناسایی و دستگیری آنان به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

او افزود: پس از بررسی‌های مقدماتی مشخص شد که متهمان به بهانه خرید خودرو و ادوات کشاورزی با ترفند‌های مختلف، اعتماد مال باختگان را جلب کرده و بلافاصله پس از قولنامه کردن معاملات، پیامک جعلی و رسید بانکی مبالغ مورد نظر را به حساب مال باختگان واریز و به نمایش گذاشته و سپس با خاموش کردن گوشی تلفن همراه از دسترس خارج می‌شدند.

فرمانده انتظامی استان کردستان بیان کرد: پس از جمع‌آوری مستندات و با راهنمایی مال باختگان، ۲ نفر از اعضای این باند کلاهبرداری شناسایی و با اخذ نیابت قضائی در یک عملیات غافلگیرکننده پلیسی در یکی از شهر‌های استان آذربایجان غربی دستگیر شدند.

او گفت: متهمان پس از تحقیقات تخصصی اعتراف کرده که در طول چند ماه گذشته به بهانه خرید خودرو، ماشین‌آلات کشاورزی و احشام به روستا‌های شهرستان‌های بانه، سقز و سنندج در استان کردستان و بوکان و سردشت استان آذربایجان غربی مراجعه و با نمایش رسید بانکی جعلی اقدام به خرید این کالا‌ها و انتقال آن‌ها می‌کردند.

آزادی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۷۰ نفر علیه این ۲ نفر شکایت کرده و میزان کلاهبرداری آنان نیز ۵۰ میلیارد ریال برآورد شده است، ادامه داد: بیشترین کلاهبرداری صورت گرفته در قالب خرید خودرو و ماشین‌آلات کشاورزی بوده است.

فرمانده انتظامی استان کردستان افزود: متهمان پس از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی داده شدند.باشگاه خبرنگاران 

 

کپی