اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

بازداشت پزشک قلابی با یک میلیارد ریال اخاذی در آباده

بازداشت پزشک قلابی با یک میلیارد ریال اخاذی در آباده

فرمانده انتظامی شهرستان آباده گفت: پزشک قلابی که با ادعای ترک اعتیاد و درمان معتادان از آنها یک میلیارد ریال اخاذی کرده بود، در این شهرستان دستگیر شد.

سرهنگ سیدابوالفضل مسعودی،  اظهار داشت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان آباده، پس از مطلع شدن از اینکه فردی با معرفی خود به عنوان پزشک و بدون داشتن هیچگونه تخصص و یا مجوزی در این شهرستان، اعتماد معتادان را جلب کرده و با اخاذی و دریافت مبالغ زیاد، به ظاهر اقدام به درمان آنان می‌کند، بررسی این موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: با توجه به تهدید جدی علیه بهداشت شهروندان، معتادان و همچنین دخالت متهم در امور پزشکی، ماموران با اقدامات فنی و پلیسی موفق به شناسایی و دستگیری این پزشک قلابی شدند.
مسعودی بیان کرد: این متهم به بزه انتسابی خود مبنی بر اخاذی یک میلیارد ریال از ۱۵ نفر از معتادان این شهرستان اقرار کرد و در بازرسی از مخفیگاه او، یک هزار و ۵۰۰ بسته انواع قرص‌های روان گردان، کدیین و مرفین، ۲ دستگاه فشار خون، انواع تجهیزات حجامت، تزریقات، سوزن و نخ‌های مخصوص جراحی کشف و متهم برای سیر مراحل قانونی روانه زندان شد.

حجامت، یکی از رایج‌ترین روش‌های درمانی در طب سنتی ایران است که در آن با روش‌هایی خاص و از مواضع مشخص و شناخته شده در بدن خونگیری انجام می‌شود.

به گفته وی، بر اساس نظر کارشناسان، ارزش داروهای کشف شده ۱۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

شهرستان آباده در ۲۷۶ کیلومتری شمال شیراز قرار دارد. ایرنا

کپی