اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹

نخستین محموله امدادی از خوزستان به شهر زلزله‌زده سی‌سخت ارسال شد

نخستین محموله امدادی از خوزستان به شهر زلزله‌زده سی‌سخت ارسال شد

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: نخستین محموله اقلام امدادی از سوی هلال احمر این استان به شهر سی‌سخت در استان کهگیلویه و بویراحمد که شامگاه چهارشنبه دچار زمین لرزه شد ارسال گردید.

علی پهلوان پنجشنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: به منظور پشتیبانی از عملیات امدادرسانی به شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا اولین محموله اقلام امدادی جمعیت هلال احمر خوزستان بارگیری و ارسال شد.

وی گفت: این محموله اقلام امدادی شامل ۵۰۰ دستگاه چادر ،۲هزار قوطی کنسرو و یک هزار و ۷۰۰کیلوگرم نایلون پوششی برای پشتیبانی عملیات امدادرسانی به حادثه دیدگان این زمین لرزه ارسال شد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به اینکه از شب گذشته تیم های واکنش سریع این جمعیت در حالت آماده‌باش کامل قرار دارند بیان کرد: این زلزله در برخی از نقاط شهرستان بهبهان نیز احساس شد که خوشبختانه حسب گزارش تیم های ارزیاب این جمعیت خسارات چندانی نداشته است.

زمین‌لرزه‌ای به بزرگی۵.۶ دهم ریشتر ، ساعت ۲۲ و ۵ دقیقه و ۳۴ ثانیه ؛چهارشنبه شب شهر سی‌سخت مرکز شهرستان دنا را در استان کهگیلویه و بویراحمد لرزاند.

این زمین لرزه در شهر سی سخت تلفات جانی نداشته است اما خسارت زیادی به ابنیه ، زیرساخت‌ها و منازل مسکونی وارد کرده است./ ایرنا

کپی