اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

بنا: کرونا باعث کاهش سطح کشتی گیران‌مان شده است

کرونا؛ کشتی را بارانداز کرد

کرونا؛ کشتی را بارانداز کرد
محمد محمدی سدهی خبرنگار

محمد بنا، سرمربی تیم کشتی فرنگی با اشاره به اینکه یک سال از شیوع کرونا در جهان می‌گذرد، به «ایران» گفت:‌«در طول این مدت کرونا نشان داد که ویروس مرموز و ناشناخته‌ای است و می‌تواند باعث مرگ‌مان شود. یک سالی است که مسابقات ورزشی تعطیل شد که مهم‌ترین آن المپیک 2020 بود و این تعویق المپیک از نظر اقتصادی ضربه زیادی به تمامی کشورهایی که برای حضور در المپیک توکیو سرمایه‌گذاری کرده بودند، وارد کرد

ما در رشته کشتی هم شاهد چنین ضربه‌ای بودیم و این ویروس باعث شد اردوهای تیم ملی با تعطیلی مواجه شود. تبعات این ویروس تا حدی زیاد است که باعث تغییر سبک زندگی برخی قهرمانان کشورمان شده است و این ویروس دلیلی شد برای کنار گذاشتن ورزش توسط برخی استعدادهای کشتی ایران.»
او افزود:‌«کرونا ویروسی است که براحتی به فرد دیگری منتقل می‌شود، به این دلیل برگزاری رشته‌های گروهی کار بسیار سختی است و این موضوع باعث شد رشته‌های گروهی بیشترین آسیب را ببینند. البته در این بین شاهد برگزاری برخی مسابقات کشتی در کشورمان بودیم، اتفاقی که باعث شد برخی مربیان و کشتی گیران‌مان به این ویروس مبتلا شوند. کرونا باعث کاهش سطح کشتی گیران‌مان شده و از آنجا که ورزش نیازمند تمرین و حضور در مسابقات است، سطح ورزشکاران در صورت عدم برگزاری تمرینات و مسابقات پایین‌تر خواهد آمد.» سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی اظهار داشت:‌«ویروس کرونا تا حدی هزینه‌اش بزرگ بوده که در زندگی عادی مردم هم اثرات بسیار مخربی داشته است. این ویروس محدودیت‌های بسیاری به‌وجود آورد و شیوع آن بزرگ‌ترین اتفاق قرن بود. این ویروس سلامت جسمی جامعه را هم دچار مشکل کرد و قطعاً در آینده شاهد چاقی مفرط بسیاری از مردم کشورمان خواهیم بود. در حوزه ورزش اثرات منفی این ورزش تا حدی زیاد بود که باعث درگذشت چند نفر از ورزشکاران کشورمان شد و این درگذشت ورزشکاران ضربه جبران‌ناپذیر کرونا در حوزه ورزش بود که در صورت عدم رعایت موارد بهداشتی و نزدن واکسن، تبعات آن بیشتر خواهد شد.» بنا ادامه داد:‌«ما تعداد زیادی از مردم کشورمان را از دست دادیم و این موضوع حتی از نظر روحی هم تأثیر منفی بر ذهن مردم و ورزشکاران‌مان گذاشته است. در چند روز اخیر درگذشت مهرداد میناوند و علی انصاریان باعث شد مردم کشورمان بخصوص ورزشکاران شادابی لازم را نداشته باشند و از نظر روحی افت کنند و این افت پس از کرونا هم همراه ورزشکاران خواهد بود. این بیماری در طول این یک سال نشان داد که به هیچ وجه شوخی بردار نیست و متأسفانه تا زمانی که بحث واکسن کرونا مطرح شد تعداد زیادی از مردم کشورمان رعایت موارد بهداشتی را کنار گذاشته‌اند و این موضوع باعث بالا رفتن تعداد فوتی‌ها شده است.»
کپی