اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد

کرونا جان ۶۷ بیمار دیگر گرفت/ شناسایی ۸ هزار و ۴۲ مبتلای جدید

کرونا جان ۶۷  بیمار دیگر گرفت/ شناسایی ۸ هزار و ۴۲ مبتلای جدید

سخنگوی وزارت بهداشت از ۶۷ فوتی جدید کرونا طی 24 ساعت گذشته در کشور خبرداد.

دکتر سیماسادات لاری گفت: از دیروز تا امروز ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۸ هزار و ۴۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۷۴۴ نفر از آنها بستری شدند.

لاری افزود: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۵۴۲ هزار و ۷۶ نفر رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۷ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۵۹ هزار و ۱۸۴ نفر رسید.

لاری گفت: خوشبختانه تا کنون یک میلیون و ۳۱۷ هزار و ۶۱۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: سه هزار و ۶۸۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

وی ادامه داد: تا کنون ۱۰ میلیون و ۲۱۸ هزار و ۳۱۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری افزود: بر اساس آخرین تحلیل ها، در حال حاضر ۹ شهرستان در وضعیت قرمز، ۳۹ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۲۸ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۷۲ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

وی همچنین اعلام کرد: شهرهای آبادان، اهواز، بندر ماهشهر، دزفول، دشت آزادگان، شادگان، شوشتر، کارون و هویزه در وضعیت قرمز قرار دارند.

 
آمار ابتلا به کرونا در استان همدان پایین‌تر از میانگین کشوری است

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: آمار ابتلای هفتگی به بیماری کووید ۱۹ طی یک هفته گذشته در استان همدان پایین تر از میانگین کشوری و آمار مرگ و میر نیز درهمین مدت با کمی اختلاف برابر با میانگین کشور است.

«سیماسادات لاری» روز چهارشنبه در جریان سفر به استان همدان با اشاره به اخرین وضعیت همه گیری ویروس کرونا دراین استان، افزود: درحال حاضر شهرهای همدان، بهار، تویسرکان، رزن، ملایر، درگزین و نهاوند استان همدان در وضعیت زرد کرونا و مابقی شهرستان های استان در وضعیت آبی قرار دارند.

وی تصریح کرد: یکی از نقاط قوت استان همدان در زمینه مدیریت پاندمی کرونا، ردیابی افراد تماس نزدیک با بیماران مبتلا به کووید ۱۹ از ابتدای همه گیری ویروس و همچنین اجرای مراقبت های اپیدمیولوژیک با هدف رصد ویروس جهش یافته در سطح استان است. 

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه وضعیت فعلی استان همدان در خصوص همه گیری ویروس کرونا، شکننده، ناپایدار و حساس است، افزود: در هفته گذشته شاهد کاهش میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح استان نسبت به هفته قبل از آن بودیم که ادامه این روند می تواند شرایط را برای مقابله با ویروس و کنترل شرایط به مراتب سخت تر کند.

به گفته وی، درحال حاضر ۶۲ بیمار قطعی مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۹ بیمار به دلیل شرایط بالینی نامناسب در بخش های مراقبت ویژه بستری و تحت درمان قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، امروز و به منظور افتتاح چند طرح بهداشتی ، بررسی روند اقدامات در زمینه مقابه با کرونا و همچنین دیدار و گفت وگو با کادر درمانی به استان همدان سفر کرده است.

براساس اعلام امروز(چهارشنبه) دکتر «محمد طاهری» سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان، با شناسایی ۱۳ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع موارد مثبت بستری از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون در استان به ۱۰ هزار و ۳۴۷ نفر افزایش یافته است.

به گفته وی، همچنین با فوت یک نفر دیگر از مبتلایان قطعی کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، شمار متوفیان کرونا در این استان به یک هزار و ۵۰۵ نفر رسید./ایسنا 

فیلم/ وداع تلخ با پرستار بخش کرونا «مهشید گودرز»

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

کپی