اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

شریعتمداری: کرمان در عرصه فعالیت تعاونی ها پیشتاز است

شریعتمداری: کرمان در عرصه فعالیت تعاونی ها پیشتاز است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: استان کرمان در عرصه فعالیت تعاونی ها پیشتاز است و امیدواریم از نوآوری و فناوری های جدید که در حوزه تعاونی ها شکل گرفته این استان نقش پیشتاری خود را حفظ کند.

محمد شریعتمداری روز سه شنبه در آیین افتتاحیه پروژه ٧٢ واحدی تعاونی مسکن کارکنان اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان به صورت ویدئو کنفرانس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید حاج قاسم سلیمانی افزود: امروز در ۱۱ استان کشور مراکز نوآوری و توسعه بخش تعاون راه اندازی شده که امیدوام به ۳۱ استان کشور تعمیم داده شود تا یک نوآوری هایی را در عرصه توسعه فعالیت های تعاونی ها داشته باشیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه از همه صاحب نظران و دانشگاهیان در راستای بروز کردن تعاونی ها باید استفاده کرد تصریح کرد:‌ جوانان نیز باید در عرصه تعاونی نقش اساسی ایفا کنند و شناسایی یک فکر، ایده و تولید یک محصول آزمایشی از فعالیت ها در مسئولیت های دولت شمرده می‌شود.

وی با اشاره اینکه حمایت از تعاونی ها با همکاری بانک توسعه و تعاون و صندوق تعاونی ها از اقدامات مطلوبی است که در کشور پایه گذاری شده است گفت: زمانی تعاونی های مسکن در کشور پیشتاز بودند و امروز نیز این نقش باید به عرصه تعاونی ها برگردد.

شریعتمداری با اشاره به اینکه خط اعتباری جدیدی را در حوزه مسکن با همکاری بانک توسعه تعاون و راه و شهرسازی آغاز کرده ایم افزود: هفت هزار و ۵۰۰ ‪ میلیارد تومان در حوزه تسهیلات مسکن با نرخ ۱۲ درصد در سطح کشور در حال توزیع است و در حال حاضر ۱۲۰ تعاونی با ۹ هزار واحد مسکونی به بانک توسعه و تعاون برای خط اعتباری معرفی شدند.

مراسم افتتاح ۲۸۶ پروژه تعاونی در سراسر کشور صبح امروز با حضور "محمد شریعتمداری" وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و "محمد کبیری" معاون امور تعاون برگزار شد.

در این مراسم پنج پروژه تعاونی از پنج استان کشور به صورت نمونه از طریق ارتباط مستقیم ویدیو کنفرانس با محل برگزاری مراسم افتتاح شدند.

تعاونی مسکن کارکنان شهرداری تهران از استان تهران، تعاونی تولید آرد لردگان از استان چهارمحال و بختیاری، تعاونی دامپروری پیشتاز دِهُنگِ شهرستان بَستَک از استان هرمزگان، تعاونی کشت و صنعت دونه دونه از استان فارس، تعاونی مسکن کارکنان اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی از استان کرمان، با ارائه توضیحاتی در زمینه شکل گیری فعالیت خود، آغاز به کار کردند./ ایرنا

کپی