اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

رمزگشایی از 40 فقره سرقت خودرو در غرب تهران

رمزگشایی از 40 فقره سرقت خودرو در غرب تهران

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری 2 سارق حرفه ای خودروی پژو 206 خبر داد و گفت: متهمان به 40 فقره سرقت خودرو در محدوده غرب تهران اعتراف کردند.

به گزارش ایران انلاین ،سرهنگ "جلیل موقوفه ای" با اعلام این خبر بیان داشت: در پی افزایش سرقت خودرو در محدوده تهرانسر،  تیمی از ماموران کلانتری 150 تهرانسر بررسی موضوع را بر عهده گرفتند.
وی عنوان کرد:  در بررسی اظهارات مال باختگان و تجمیع اطلاعات پرونده ها، مشخص شد که خودروهای سواری پژو 206 توسط 2 موتورسوار با استفاده از یک دستگاه موتور سیکلت آپاچی سبز رنگ از محل پارک شده در کنار خیابان سرقت شده اند و در نهایت سارقان  با انتقال خودروهای سرقتی به اطراف تهران، پس از اوراق کردن،  آن ها را در نقاط خلوت رها کرده اند.
رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ افزود: طی یک عملیات گسترده با شناسایی محل تردد سارقان تیم عملیات کلانتری تهرانسر موفق شد هر 2 سارق را در گشت زنی های انتظامی شناسایی و دستگیر کنند.
وی توضیح داد: متهمان  در بررسی های پلیسی اظهار داشتند، پس از آزادی از زندان برای تامین هزینه های زندگی مجددا به سرقت روی آوردند  و با پرسه زدن در خیابان های خلوت خودروهایی که فاقد تجهیزات ایمنی و امنیتی بودند شناسایی و سرقت می کردند و پس از بازکردن تجهیزات، قطعات با ارزش آنها را می فروختند.
این مقام انتظامی در پایان با بیان اینکه متهمان دستگیر شده 25 فقره سابقه کیفری در پرونده خود دارند و در مجموع 9 سال از عمرشان را در زندان سپری کرده اند، اضافه کرد: هر 2 سارق به 40 فقره سرقت خودرو 206 در محدوده غرب تهران اعتراف کردند.
سرهنگ موقوفه ای گفت: کشف جزئیات پرونده و شناسایی و دستگیری مالخران نیز در دستور کار ماموران کلانتری قرار دارد.

کپی