اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

برگزیدگان جایزه کتاب سال، نخبه کشوری محسوب می‌شوند

برگزیدگان جایزه کتاب سال، نخبه کشوری محسوب می‌شوند

مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران، جایزه کتاب سال را نشانه‌ای از زنده بودن پژوهش و کتاب در ایران دانست و گفت: این جایزه از امسال به عنوان یک رویداد نخبگانی در سطح کشور به رسمیت شناخته شد.

ایوب دهقانکار در نشست خبری سی و هشتمین دوره جایزه کتاب سال و بیست وهشتمین جایزه جهانی کتاب که صبح امروز در خانه کتاب و به صورت آنلاین برگزار شد، با اشاره به تداوم جایزه در سال های گذشته، گفت: این استمرار پیامی دارد و نشان می دهد حداقل در بخش داخلی و کتاب سال، پژوهش و تحقیق آکادمیک و کتاب نشر در ایران زنده و پویاست از طرفی بخش جایزه جهانی نیز منعکس کننده این واقعیت است که ایران مقصد نخبگانی و آکادمیک پژوهشگران خارج از کشور است.

مدیرعامل خانه کتاب، با اشاره به داوری این جایزه، ادامه داد: در بخش کتاب سال داوری از بین نزدیک به ۱۰ هزار اثر علمی و فاخر انجام شد که این داوری این تعداد اثر کار برای ما سخت‌تر کرد و از طرفی دیگر نیز شاهد مثال پویندگی و زنده بودن ایران‌شناسی و اسلام‌پژوهی در خارج از کشور این است که در جایزه جهانی نزدیک به ۲ هزار اثر رصد شده و این تعداد کتاب هایی است که تنها در سال جاری منتشر شدند، این آمار نشان می‌دهد ایران مقصد خوبی برای پژوهش در حوزه ایران شناسی و اسلام پژوهی است.

دهقانکار ویژگی های مهم جایزه کتاب سال در این دوره را چنین برشمرد: این دوره ویژگی‌هایی بی‌نظیر داشته است. این جایزه از امسال به عنوان یک رویداد نخبگانی در سطح کشور به رسمیت شناخته شد. بنیاد نخبگان با همکاری دوستان ما این مسئله را محقق کردند و در این دوره برگزیدگان در زمره نخبگان قرار می‌گیرند و بنیاد نخبگان ملی، تسهیلاتی را که در همه بخش‌ها برای نخبگان در نظر می‌گیرد برای این برگزیدگان هم در نظر خواهد گرفت./ایرنا

کپی