اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹

کشف ۱۵۰ تن آهن اسفنجی مسروقه در استان اصفهان

کشف ۱۵۰ تن آهن اسفنجی مسروقه در استان اصفهان

ماموران انتظامی موفق شدند ۱۵۰ تن آهن اسفنجی سرقت شده از یک کارگاه متروکه در شهرستان خمینی شهر از توابع استان اصفهان کشف کنند.

  سرهنگ محمدرضا هاشمی فر جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان روز سه شنبه گفت : ماموران پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی شهرستان خمینی شهر در پی آگاهی از  تحرک مشکوک در زمینه دپو و تغییر خلوص مواد اولیه تولید شمش فولاد در یک کارگاه متروکه واقع در حاشیه شهرستان موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: ماموران پس از  انجام تحقیقات علمی و پلیسی و کسب اطمینان از درستی  موضوع  با هماهنگی با مقام قضائی وارد محل شده و راننده یک دستگاه خودروی تریلر کشنده را که در حال تخلیه بار آهن اسفنجی بود دستگیر کردند.

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان تصریح کرد: در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد راننده خودرو بار آهن اسفنجی که از جمله مواد اولیه تولید شمش فولاد است را در یکی از استان های همجوار به مقصد استانی دیگر در جنوب کشور بارگیری کرده اما در بین راه به بهانه تعمیر خودرو مسیر خود را به سمت شهرستان خمینی شهر تغییر داده و پس از تخلیه بار در محل مذکور آنها را با سنگی شبیه آهن اسفنجی مخلوط و با افزایش وزن باردیگر  بارگیری و به شرکت طرف قرار داد در شهر مقصد تحویل داده است.

سرهنگ هاشمی فر گفت: برابر اعلام کارشناسان مربوطه ارزش این محموله مسروقه بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال ارزیابی شده است.ایرنا 

کپی