اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

۱۵ دستگاه استخراج ارز دیجیتال قاچاق از یک ساختمان متروکه کشف شد

۱۵ دستگاه استخراج ارز دیجیتال قاچاق از یک ساختمان متروکه کشف شد

فرمانده انتظامی شهرستان ساوه از کشف ۱۵ دستگاه استخراج ارز دیجیتال (ماینر) قاچاق به ارزش تقریبی یک میلیارد و ۱۰۰میلیون ریال از یک ساختمان قدیمی متروکه در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ "علی اکبر عیسی آبادی" در تشریح این خبر گفت: ماموران انتظامی شهرستان ساوه، در تحقیقاتی از دپوی تعدادی دستگاه استخراج ارز دیجیتال(ماینر) در یک ساختمان قدیمی متروکه در این شهرستان مطلع شده و بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی اظهار کرد: مأموران پس از شناسایی این ساختمان متروکه با هماهنگی مرجع قضائی، در بازدید از این محل و طی عملیاتی موفق به کشف تعداد ۱۵ دستگاه ماینر قاچاق، فاقد هر گونه مدارک مثبته گمرکی شدند.

بر اساس اعلام پلیس، فرمانده انتظامی شهرستان ساوه با اشاره به ارزش تقریبی یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریالی دستگاه های کشف شده، خاطرنشان کرد: یک نفر در این عملیات دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دستگاه قضایی معرفی شد.

سرهنگ "عیسی آبادی" در پایان از شهروندان خواست تا به منظور کمک روزافزون به اقتصاد جامعه و پیشگیری از استفاده غیر قانونی از برق یارانه ای از سوی سودجویان، در صورت اطلاع از این گونه موارد، موضوع را بلافاصله از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند تا در کمترین زمان ممکن با مجرمان اقتصادی برخورد قانونی صورت پذیرد.

کپی