اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰

مادران شیرده ۲ نوع آنتی‌بادی کرونا را به نوزادان منتقل می‌کنند

مادران شیرده ۲ نوع آنتی‌بادی کرونا را به نوزادان منتقل می‌کنند
آرزوکیهان

آخرین تحقیقات انجام شده دانشمندان نشان داد که مادران شیرده کرونا را به نوزادان خود منتقل نمی کنند اما نوزادان آنتی بادی های شیر منتقل شده را در بدن داشته و می توانند ویروس کرونا را خنثی کنند.

به گزارش ساینس، محققان با بررسی 37 نمونه شیر مادران که 18 تن از آنها کرونا داشته اند اعلام کردند که دوسوم نمونه های شیر مادران حاوی دو آنتی بادی خاص ویروس علیه کرونا بوده است.

محققان دانشگاه روچستر در نیویورک در این باره اعلام کردند این اطلاعات شواهدی را نشان میدهد که چرا مادرانی که تست کرونایشان مثبت بوده نباید از نوزادان خود جدا شوند تا پروسه شیر دهی به نوزادان انجام شود.

در حالی که مدت هاست دانشمندان معتقدند که هنگام تعذیه نوزادان "شیر مادر" بهترین گزینه است سوالات زیادی پیرامون مزایا و خطرات احتمالی شیر مادر در شرایط خاص مطرح می شود.

دکتر"بریجیت یانگ" استادیار علوم اطفال در این باره گفت: برای جدا کردن یک مادر کرونایی از نوزادش نظر پزشکی دقیق حائز اهمیت است. نتایج یافت شده اخیر نشان میدهد که مادرانی که به عفونت کرونا مبتلا شده اند شیرشان حاوی آنتی بادی خاصی است که علیه ویروس کرونا فعال است.

این خبر خوبی است.هیچیک از شیر مادران نمونه برداری شده حاوی موادژنتیکی ویروس کرونا یا آنتی ژن هایی که از پروتئین های سطح ویروس آلوده باشند دیده نشد برعکس شیر مادران دارای دو نوع آنتی بادی خاص و قوی بود.

دکتر "مارک سنگستر" استاد بخش میکروب شناسی و ایمونولوژی در این باره گفت: ما مقادیر زیادی آنتی بادی مشترک در خون و سایر مایعات بدن را در شیر مادر داشتیم. اکنون در تلاشیم تا دریابیم واکسن کرونا به همین ترتیب بر شیر مادر تاثیر گذار است یا نه و آزمایشات زیادی را با 50 مادر شیرده کرونایی داوطلب آغاز کرده ایم./ ایران آنلاین

پیامدهای کرونا بر بارداری زنان بیش از آن چیزی است که تصور می‌شود

افزایش شیردهی مادر سبب ایمنی نوزاد در دوران کرونا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

 

 

کپی