اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹

قرنطینه روستایی که کرونای انگلیسی در آن شناسایی شد

قرنطینه روستایی که کرونای انگلیسی در آن شناسایی شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان قزوین گفت: بعد‌از شناسایی نخستین بیمار مبتلا به کرونای انگلیسی که در شهرستان آبیک فوت شد، تا امروز ۷ بیمار مبتلا به کرونای انگلیسی در سطح استان شناسایی شده است.

 پیمان نامدار با بیان اینکه تاکنون 10 نمونه تست پی‌سی‌آر اطرافیان بیمار متوفی مبتلا به کرونای انگلیسی در آبیک به انستیتو پاستور تهران ارسال شده است، اظهار داشت: تمامی افراد در تماس نزدیک با این فرد بیمار یعنی مادر، 3 خواهر و پسرعموی او به کرونای انگلیسی مبتلا شدند و نتیجه تست کرونای آنها مثبت بوده است.
وی اضافه کرد: همچنین تاکنون 223 نمونه تست پی‌سی‌آر در روزهای ابتدایی شیوع کرونای انگلیسی از اهالی روستای حسین‌آباد کرد گرفته شده و برای انستیتو پاستور در پایتخت فرستاده شده است. همچنین از بلوک محل سکونت فرد متوفی در روستای یادشده 58 نفر مورد آزمایش پی‌سی‌آر قرار گرفته و نمونه‌های آنها هم برای تأیید نهایی به انستیتوی مذکور ارسال شد. شهرام احمدپور فرماندار آبیک نیز از قرنطینه روستای حسین آباد آبیک، محل زندگی بیمار فوت شده مبتلا به کرونای انگلیسی خبر داد. و گفت: در حال حاضر با توجه به نبود نانوایی در حسین‌آباد تمام ورودی و خروجی‌های شهر بسته نیست اما ورود و خروج در این منطقه با خاکریز تحت کنترل است. به گفته وی، تا برگزاری جلسه نهایی شورای تأمین و ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا محدودهای کرونایی همچنان در شهر ادامه خواهد داشت.
کپی