اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

توصیه بنیاد شهید به ایثارگران درباره کرونای جهش یافته

توصیه بنیاد شهید به ایثارگران درباره کرونای جهش یافته

مدیرکل پیشگیری و بهداشت روانی بنیاد شهید و امور ایثارگران به ایثارگران توصیه کرد که با توجه به خطر پیک چهارم کرونا نسبت به رعایت نکات بهداشتی دقت کنند.

محمد اسماعیل علی‌پور روز دوشنبه با ارائه توصیه‌های لازم به ایثارگران و کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص پیشگیری از بیماری کرونا افزود: با توجه به اینکه موضوع تکریم ایثارگران در روزهای بین ۲۲ بهمن تا ۲۲ اسفند به صورت ویژه انجام می‌شود، لازم است که در صورت امکان، دیدارها در فضای باز و غیر مسقف مانند حیاط منزل صورت گیرد. همچنین در صورتی که امکان خروج ایثارگران عزیز از منزل وجود ندارد، لازم است دیدارها با حداقل نفرات انجام شود.

مدیرکل پیشگیری و بهداشت روانی بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص ملاحظات لازم برای شهرهای نارنجی و قرمز گفت: بهتر است که در این مناطق تکریم به صورت تصویری به صورت آنلاین و یا با تماس تلفنی انجام شود تا از خطر انتقال بیماری جلوگیری به عمل آید.

علی‌پور تأکید کرد: از همه ایثارگران به ویژه گروه‌های با ریسک بالای بیماری مانند جانبازان گرانقدر شیمیایی و نخاعی و والدین معظم شهدا درخواست می‌کنیم با توجه به اینکه ویروس انگلیسی کرونا احتمال سرایت بیشتری دارد، مسائل و دستورالعمل‌های لازم را با جدیت رعایت کنند و رفت و آمدها را به حداقل برسانند.

برگزاری کمیسیون پزشکی در ۶ استان کشور

مدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران از برگزاری کمیسیون پزشکی بنیاد در استان‌های مرکزی، البرز، ایلام، کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری و اصفهان خبر داد.

دکتر حمیدرضا حبیب‌اللهی با اشاره به برگزاری کمیسیون پزشکی تعیین درصد جانبازان در استان کرمانشاه گفت: این کمیسیون با حضور هشت نفر از متخصصان، دبیر و دو کارشناس کمیسیون پزشکی تشکیل شد و در پایان ۱۵۹ نفر از متقاضیان بر اساس نوع مجروحیت و بیماری‌های غیرجنگی توسط متخصصان ویزیت شدند.

وی ادامه داد: کمیسیون پزشکی تعیین درصد جانبازان استان چهارمحال و بختیاری نیز با حضور هشت نفر از متخصصان، دبیر و دو کارشناس کمیسیون پزشکی تشکیل شد و طی جلسات این کمیسیون ۱۳۰ نفر از متقاضیان بر اساس نوع مجروحیت و بیماری‌های غیر جنگی توسط متخصصان مربوطه مورد معاینه قرار گرفتند.

مدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص کمیسیون پزشکی تعیین درصد جانبازان استان مرکزی نیز گفت: این کمیسیون  با حضور ۶ نفر از متخصصان، دبیر و دو کارشناس کمیسیون پزشکی تشکیل شد و ۱۳۳ نفر از متقاضیان بر اساس نوع مجروحیت و بیماری‌های غیر جنگی توسط متخصصین مربوطه ویزیت شدند.

حبیب‌اللهی ادامه داد: کمیسیون پزشکی تعیین درصد جانبازان استان البرز با حضور ۶ نفر از متخصصان، دبیر و دو کارشناس کمیسیون پزشکی تشکیل شد که ۱۲۸ نفر از متقاضیان طی جلسات این کمیسیون مورد معاینه قرار گرفتند. همچنین کمیسیون مربوط به ماده ۲۲ و ۲۶ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران استان البرز نیز با حضور ۶ نفر از متخصصان، دبیر و دو کارشناس کمیسیون پزشکی تشکیل شد و ۱۰۰ پرونده مربوط به خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان برای حق پرستاری مورد بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به برگزاری کمیسیون پزشکی تعیین درصد جانبازان استان ایلام گفت: جلسات این کمیسیون با حضور هشت نفر از متخصصان، دبیر و دو کارشناس کمیسیون پزشکی تشکیل و طی سه روز ۳۸۸ نفر از متقاضیان بر اساس نوع مجروحیت و بیماری‌های غیر جنگی توسط متخصصان مربوطه ویزیت شدند.

مدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: کمیسیون پزشکی تعیین درصد جانبازان استان اصفهان نیز با حضور  هشت نفر از متخصصان، دبیر و دو کارشناس کمیسیون پزشکی تشکیل شد و ۲۴۱ نفر از متقاضیان بر اساس نوع مجروحیت و بیماری‌های غیر جنگی توسط متخصصان مربوطه ویزیت شدند.

/ایرنا 

 فیلم/ وداع تلخ با پرستار بخش کرونا «مهشید گودرز»

جرئیات جدید تست رایگان کرونا در ایستگاه مترو

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی