اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

فرماندهی سازمان ملل از سر گیری تورها به پانمونجوم را در نظر دارد

فرماندهی سازمان ملل از سر گیری تورها به پانمونجوم را در نظر دارد

همزمان با اینکه کره جنوبی قوانین مربوط به فاصله‌گذاری اجتماعی به خاطر مبارزه با پاندمی کرونا را کاهش داده است، فرماندهی سازمان ملل امروز (دوشنبه) اعلام کرد، راه‌ها برای از سرگیری تورها به روستای مرزی پانمونجوم در مرز کره شمالی را بررسی می‌کند.

به نقل از خبرگزاری یونهاپ، تورهای گردشگری به روستای مرزی پانمونجوم بین دو کره یا "منطقه امنیتی مشترک" در دسامبر ۲۰۲۰ در بحبوحه پاندمی کرونا به حالت تعلیق درآمد. این رویداد درست یک ماه پس از آن رخ داد که این برنامه به دنبال یک تعلیق یک ساله به خاطر نگرانی‌ها از تب خوکی آفریقایی از سر گرفته شده بود.

فرماندهی سازمان ملل در پستی در فیس‌بوک نوشت: با توجه به اینکه دولت سئول قوانین مربوط به فاصله‌گذاری اجتماعی را به سطح دو کاهش می‌دهد، فرماندهی سازمان ملل بررسی راه‌ها برای از سرگیری تورها به منطقه امنیتی مشترک به شیوه‌ای امن را آغاز کرده است.

اگرچه مقامات کره جنوبی برای مهار پاندمی کرونا احتیاط شدید را حفظ کرده‌اند، دولت این کشور تصمیم گرفت تا فاصله‌گذاری اجتماعی را در یک سیستم پنج مرحله‌ای به مرحله دو برای منطقه سئول و به مرحله ۱.۵ برای دیگر بخش‌های کشور به مدت دو هفته از روز دوشنبه کاهش دهد.

فرماندهی سازمان ملل افزود: زمانی که به یک برنامه‌ مناسب دست پیدا کنیم، زمان و چگونگی از سرگیری تورها را اعلام خواهیم کرد.

این فرماندهی تحت رهبری آمریکا به عنوان مجری آتش‌بسی که به جنگ کره بین سال‌های ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۳ میلادی پایان داد، پانمونجوم و مرز غیرنظامی دو کره را اداره می‌کند.

براساس این برنامه، بازدیدکنندگان می‌توانند از منطقه امنیتی مشترک و چندین مکان دیگر در داخل این مرز غیرنظامی که دو کره را از یکدیگر جدا می‌کند، بازدید کنند.    / ایسنا

کپی