اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

۷ بیمار مبتلا به کرونای انگلیسی در استان قزوین شناسایی شد

۷ بیمار مبتلا به کرونای انگلیسی در استان قزوین شناسایی شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان قزوین گفت: بعد از شناسایی نخستین بیمار مبتلا به کرونای انگلیسی که در شهرستان آبیک فوت شد، تا امروز ۷ بیمار مبتلا به کرونای انگلیسی در سطح استان شناسایی شده است.

پیمان نامدار با بیان اینکه تاکنون 10 نمونه تست پی‌سی‌آر اطرافیان بیمار متوفی مبتلا به کرونای انگلیسی در آبیک به انستیتو پاستور تهران ارسال شده است، اظهار داشت: تمامی افراد در تماس نزدیک با این فرد بیمار یعنی مادر، 3 خواهر و پسرعموی او به کرونای انگلیسی مبتلا شدند و نتیجه تست کرونای آنها مثبت بوده است.

وی اضافه کرد: همچنین تاکنون 223 نمونه تست پی‌سی‌آر در روزهای ابتدایی شیوع کرونای انگلیسی از اهالی روستای حسین‌آباد کرد گرفته شده و برای انستیتو پاستور در پایتخت فرستاده شده است. همچنین از بلوک محل سکونت فرد متوفی در روستای یادشده 58 نفر مورد آزمایش پی‌سی‌آر قرار گرفته و نمونه‌های آنها هم برای تایید نهایی به انستیتوی مذکور ارسال شد.

نامدار با یادآوری اینکه کلیه نمونه‌ها جهت بررسی در انستیتو در روز 24 بهمن به تهران ارسال شد، ادامه داد: از روز 23 بهمن که موضوع بیمار متوفی در اثر کرونای انگلیسی در استان قزوین رسانه‌ای شد تا امروز 7 بیمار مبتلا به کرونای انگلیسی در سطح استان شناسایی شده است که 5 نفر از اعضای خانواده و 2 نفر از سایر افراد در ارتباط با این متوفی بوده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی با تاکید بر لزوم رعایت بیشتر نکات و دستورالعمل‌های بهداشتی برای پیشگیری از ابتلا به کرونای جهش‌یافته و انگلیسی گفت: استفاده از 2 ماسک به صورت همزمان و شست‌وشوی مدام دست‌ها در کنار رعایت فاصله اجتماعی همچنان بهترین راهکار برای مقابله با هر نوع کرونایی به ویژه کرونای وحشی و موذی انگلیسی است.

نامدار افزود: امیدواریم که مردم کرونای جهش‌یافته را شوخی نگیرند و با دقت تمام در مراعات پروتکل‌های بهداشتی جلوی شیوع بیشتر این ویروس در سطح استان را بگیرند و با توجه به احتمال بالای سرایت این ویروس از استان‌های شمالی از سفر و مسافرت‌های غیرضروری به شدت خودداری کنند./ تسنیم

کپی