اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

کلاهبرداری اینترنتی در لرستان

کلاهبرداری اینترنتی در لرستان

فرمانده انتظامی استان لرستان ازدستگیری 2 کلاهبردار و کشف 10میلیارد ریال کلاهبرداری اینترنتی در شهرستان "دورود" خبر داد.

سردار "حاجی محمد مهدیان نسب" در تشریح جزئیات این خبر، اظهار داشت: در پی مراجعه یک شهروند به ماموران پلیس و اعلام اینکه در برنامه شیپور اقدام به خرید مقادیری برنج با پرداخت مبالغی وجه نقد کرده که متوجه می شود از وی کلاهبرداری شده است، موضوع در دستور کار پلیس فتا شهرستان "دورود" قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد، افرادی در سطح شهرستان های تابعه با استفاده های از سیم کارت های شهروندان اقدام به درج آگهی فروش کالا در اپلیکیشن دیوار و شیپور می کنند و پس از جلب اعتماد افراد از آنان کلاهبرداری می کنند.

فرمانده انتظامی استان بیان داشت: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی 2 کلاهبردار اینترنتی را در شهر "دورود" شناسایی و دستگیر کردند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهمان به جرم خود اعتراف و 10میلیارد ریال کلاهبرداری اینترنتی از آنان کشف شده است، گفت: از مخفیگاه متهمان 16 کارتن گوشی، مقادیری تجهیزات جانبی گوشی هوشمند، 4 عددفلش مموری، مقادیری سیم کارت و مدارک هویتی، کارت بانک، 3 عدد سکه بهار آزادی و یک دستگاه خودرو سواری کشف شد.

سردار مهدیان نسب با بیان اینکه پلیس با تمام توان با کلاهبرداران و متخلفان برخورد قانونی می کند، به مردم توصیه کرد، هشدارهای پلیسی را جدی بگیرند و مراقب افراد سودجو و فرصت طلب باشند و در صورت برخورد با اینگونه افراد با نیروی انتظامی همکاری کنند.پلیس 

کپی