اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

علی‌نژاد: سند راهبردی ورزش بر مبنای بیانیه گام دوم انقلاب است

علی‌نژاد: سند راهبردی ورزش بر مبنای بیانیه گام دوم انقلاب است

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای گفت: معیارهای الگوسازی در سند راهبردی ورزش بر مبنای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تدوین شده است.

 «مهدی علی‌نژاد» روز دوشنبه در آیین رونمایی از سند راهبردی تربیت بدنی و ورزش اظهار داشت: در ورزش حرفه‌ای اگر رویکرد دینی نباشد، مسیر الهی نیست. سندی که امروز وزارت ورزش و جوانان از آن رونمایی می‌کند در مسیر دینی و الهی است و در آن تلاش شده تا راهبردهای مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب گنجانده شود. 

معاون وزیر ورزش تصریح کرد: ورزش قهرمانی باید رنگ دینی داشته باشد. ورزشکاران ما در میادین بین‌المللی سفیران ایران  اسلامی هستند. همچنین دختران ورزشکار با پوشش اسلامی نماد تفکر اسلامی به شمار خواهند رفت.

علی‌نژاد با اشاره به اهمیت توسعه فرهنگی در ورزش افزود: ورزشکار باید به گونه‌ای تربیت شود که به عنوان نماد ایران در جهان معرفی شود. البته این نمادسازی تنها برای خارج از ایران نیست بلکه قهرمانان باید در سطح جامعه نیز الگو باشند. معیارهای الگوسازی در سند راهبردی ورزش تدوین شده است.

وی افزود: اعتماد و استفاده از جوانان انقلابی موضوعی که در بیانیه گام دوم انقلاب تاکید شده و در ورزش هم به این مساله توجه شده است./ ایرنا

کپی