اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

هشدار خیز جدید کرونا همزمان با شیوع کرونای انگلیسی

هشدار خیز جدید کرونا همزمان با شیوع کرونای انگلیسی

سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت با تأکید بر اینکه شناسایی مواردی از ویروس جهش یافته انگلیسی در کشور می‌تواند زنگ خطری جدی برای ورود به خیز جدید بیماری باشد، گفت: در صورت ایجاد خیز جدید، وضعیت بیماری به مراتب سخت‌تر از گذشته خواهد بود.

 روز گذشته محمد حاجی‌صفری، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کاشان از مرگ نخستین نفر به‌دلیل ابتلا به ویروس جهش یافته گونه انگلیسی ویروس کرونا خبر داد.
وی ضمن اشاره به موارد مثبت از این ویروس در چند منطقه از کشور گفت که با بررسی انجام شده نمونه یک مورد بیمار مشکوک به این نوع ویروس شناسایی 
شد.
او گفته که این نمونه مربوط به زن ۴۵ ساله‌ای است که با علائم تب و تنگی نفس به بیمارستان مراجعه کرد که به‌علت شدت علائم جان خود را از دست داد.
در روزهای اخیر، همزمان با افزایش آمار مبتلایان به کرونا مقامات درمانی از خیز دوباره کرونا به‌دلیل شیوع ویروس جهش‌یافته در کشور هشدار داده‌اند.
روز گذشته سعید نمکی، وزیر بهداشت، از شناسایی ۱۲ بیمار مبتلا به کرونای جهش‌یافته و مرگ دو شهروند بر اثر این ویروس در کشور خبر داده بود.
محمد طالب‌پور، رئیس بیمارستان سینا هم روز یکشنبه، ۲۶ بهمن ماه در گفت‌وگو با ایلنا گفت: خطر انتشار ویروس جهش‌یافته ۵ برابر و مرگ‌و میر آن سه برابر بیشتر است که در واقع ۱۵ برابر خطر بالاتر خواهد رفت.
کپی