اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

زنگ خطر کرونا در البرز به صدا در آمد/ اعمال محدودیت‌های جدید با مرگ بیمار مبتلا به کرونای انگلیسی

زنگ خطر کرونا در البرز به صدا در آمد/ اعمال محدودیت‌های جدید با مرگ بیمار مبتلا به کرونای انگلیسی

پیدا شدن نشانه‌های از شیوع کرونای انگلیسی در استان البرز و مرگ یک بیمار غیر بومی در این استان سبب ایجاد اعمال تشدید محدودیت جدید و نظارت بر اعمل شیوه نامه های بهداشتی می‌شود.

فوت یکی از اهالی استان قزوین در یکی از بیمارستان‌های هشتگرد زنگ خطر شیوع بیماری کرونا را در این استان به صدا درآورد.

استان البرز یکی از استان‌های است که به واسطه نزدیکی به تهران همیشه در معرض شیوع کرونا بوده و رفت و آمدهای جمعیت شناور در این استان کار را برای مدیریت کرونا در البرز سخت کرده است.

اما عزیزاله شهبازی استاندار البرز روز گذشته در حاشیه جلسه ستاد ملی کرونا با اشاره به تراکم بالای جمعیت در البرز و عواقب ناشی از آن بویژه در جریان شیوع کرونا، اظهار داشت: تبادل بالای جمعیت از محورهای البرز با 14 استان کشور و حجم قابل توجه تردد روزانه بین البرز و پایتخت ، این استان را در معرض خطر جدی قرار داده است.

وی افزود: البرز در موج اول و دوم شیوع کرونا بسیار خوب عمل کرد و با مدیریت صحیح توانست کمترین تلفات را نسبت به شرایط حاکم در استان داشته باشد، در موج سوم نیز البرز بدلیل حجم بالای تردد با استان‌های درگیر، آسیب دید ولی شرایط همچنان مدیریت شد.

شهبازی گفت: مدیریت بیماری کرونا در البرز به نوعی صورت گرفت که چندین هفته متوالی مورد تقدیر ستاد ملی قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه در محافل مختلف موضوع ابتلای یک البرزی به ویروس کرونای انگلیسی مطرح شد و در فضای مجازی منتشر شده، افزود: طی بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد که این فرد از استان قزوین بوده است.

استاندار البرز گفت: به دلیل اینکه قزوین استان همجوار البرز است ، بی درنگ دستور آماده باش به دانشگاه علوم پزشکی استان جهت اتخاذ تدابیر لازم جهت پیشگیری از شیوع این ویروس در البرز را صادر کردیم.

وی افزود: با توجه به شرایط موجود و برای مدیریت بیماری در استان، محدودیت‌های وضعیت قرمز را در البرز اجرایی می‌کنیم و از مردم، اصناف، کادر بهداشت و درمان، نیروهای نظامی و انتظامی، بسیج و اعضای ستاد استانی انتظار می رود که جهت مقابله با این ویروس همراهی لازم را داشته باشند.

شهبازی گفت: واکسیناسیون در البرز نیز آغاز شده و بر اساس اولویت بندی صورت گرفته در حال تزریق است.

وی افزود: بسیاری از بیمارانی که در البرز بستری می‌شوند به استان‌های همجوار تعلق دارند و ما نمی‌توانیم از پذیرش آنها خودداری کنیم.

استاندار البرز عنوان کرد: مجموعه استان در آماده باش کامل قرار دارند تا برای پیشگیری از بروز موج چهارم شیوع کرونا تمهیدات لازم را داشته باشیم چراکه این موج تبعات به مراتب سنگین تری خواهد داشت.

اعمال محدودیت‌های شدید کرونایی در انتظار تایید ستاد کرونا

با توجه به جمیع جهات مطرح شده از سوی استاندار البرز و لزوم آمادگی برای پیشگیری از شیوع کرونای انگلیسی به نظر می‌رسد طی ساعات آینده تشدید محدودیت‌های کرونایی در دستور کار ستاد کرونا در استان البرز قرار گیرد.

بازدید میدانی خبرنگار تسنیم از سطح شهر و خیابانهای پرتردد شهر کرج حاکی از این است که بساط دست فروشان در آستانه پایان سال در حال گسترش است.

در این حال اعلام آماده باش به دانشگاه علوم پزشکی استان البرز در این شرایط نشان از اهمیت موضوع و پرهیز از هرگونه سهل انگاری در زمینه کرونای جدید وارداتی است.

در حال حاضر باید منتطر ماند و دید که تا ساعات آینده چه تصمیماتی در زمینه اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی در استان البرز صادر می‌شود./ تسنیم

کپی