اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

تمجید حماس و جهاد اسلامی از اقدام ضد صهیونیستی الجزایر

تمجید حماس و جهاد اسلامی از اقدام ضد صهیونیستی الجزایر

جنبش‌های فلسطینی حماس و جهاد اسلامی اقدام الجزایر در انصراف از سخنرانی در نشست مجمع پارلمان‌های بین المللی مدیترانه به دلیل حضور هیئتی از رژیم صهیونیستی را ستودند.

 به نقل از روزنامه الشروق، انصراف هیئت پارلمانی الجزایر از سخنرانی در نشست مجمع پارلمان‌های کشورهای حوزه دریای مدیترانه به دلیل حضور نمایندگان رژیم صهیونیستی با استقبال و تقدیر حماس و جهاد اسلامی مواجه شد.

«نافذ عزام» عضو دفتر سیاسی جهاد اسلامی در نشستی خبری اعلام کرد که ملت و رهبران الجزایر با توجه به احساس مسئولیت‌پذیری که در قبال فلسطین و آرمان آن دارند، همیشه چنین مواضعی اتخاذ کرده‌اند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، عزام تصریح کرد: یقین داریم الجزایر همیشه همچون دیواری بلند و دژی مستحکم در برابر تمامی توطئه‌ها و عادی‌سازی روابط با دشمن صهیونیستی خواهد بود.

وی تاکید کرد: مقابله با عادی‌سازی روابط با دشمن صهیونیستی وظیفه‌ای دینی و اخلاقی است و الجزایر موضعی قاطع و راسخ در این راستا اتخاذ کرده است.

«حازم قاسم» سخنگوی جنبش حماس نیز ضمن قدردانی از اقدام هیأت الجزایری علیه رژیم صهیونیستی، آن را نشانه موضع گیری ملی جهان عرب علیه توافق سازش و عادی سازی روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی دانست.

سخنگوی حماس تأکید کرد: این موضع گیری الجزایر نشان می‌دهد که موضوع فلسطین در وجدان ملت الجزایر ریشه دوانده است و مردم این کشور در همه سطوح از آرمان فلسطینیان دفاع می‌کنند.

هیئت پارلمانی الجزایر از سخنرانی اعضای این هیئت در نشست روز جمعه مجمع پارلمان‌های کشورهای حوزه دریای مدیترانه بخش «فعالیت‌های اقتصادی بعد از بحران کرونا» به دلیل حضور هیئتی از رژیم صهیونیستی، انصراف داد.

الجزایر از جمله کشورهایی مخالف با هرگونه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی به شمار می رود و مردم آن بارها با برگزاری تظاهرات، خشم و انزجار خود از اقدام سازشگران عرب را محکوم کردند.

چندی پیش به دنبال اعلام عادی سازی روابط مغرب و رژیم صهیونیستی، نمایندگان پارلمان الجزائر پیش نویس طرحی را به پارلمان این کشور ارائه کردند که بر اساس آن، هرگونه برقراری روابط با رژیم صهیونیستی جرم تلقی می‌شود. این پیش‌نویس برای اینکه به اقدامی قانونی و قابل اجرا تبدیل شود به دو سوم آراء نمایندگان پارلمان نیاز دارد./ ایرنا

کپی